Senioriada II

Za nami już kolejna SENIORIADA, która zorganizowana została przez GCK MultiOsada w Małej Wsi 25 sierpnia w Leśniczówce w Starych Gałkach.           
Spotkania z Seniorami, zawsze sprawiają nam ogromną przyjemność. Jesteśmy w szoku ile radości jest w seniorach, ile werwy i pozytywnej energii. 

 

Podczas piątkowego spotkania można było podziwiać rękodzieło naszych seniorów jak również instytucji na co dzień z nimi współpracujących, którzy przedstawili m.in. koronkarstwo, piękne obrusy wykonane techniką richelieu, obrazy olejne, rzeczy wykonane techniką  decoupage, rzeźbę w drewnie i w kamieniach. Popróbować można było również dżemów i nalewek ziołowych zrobionych domowymi sposobami. Swoje prace przedstawili: Pani Halina Nowacka, Pani Zofia Krystek, Pan Kazimierz Senkowski,  Dzienny Dom Senior Wigor, reprezentowany przez Panią Elżbietę Szymańską, Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów  w Małej Wsi(Pan Waldemar Rypiński, Pani Kinga Pawlak, Pani Helena Filipiak i Pan Zdzisław Wiśniewski) oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach i Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Oprócz rękodzieła nasi Seniorzy zaprezentowali również swój talent poetycki. Dziękujemy Pani Halinie Nowackiej i Panu Waldemarowi Rypińskiemu za piękne wiersze, które przygotowali specjalnie na ten dzień.

Specjalnie dla wszystkich uczestników piątkowej SENIORIADY wystąpił Zespół wokalno-muzyczny PROMYK. Powstał on w 2008 roku przy Kole Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wyszogrodzie. Swoim repertuarem zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu.

Bardzo ciekawym elementem piątkowego spotkania był również „Taniec w Kręgu”, zaprezentowany przez Panią Małgorzatę Brzeziński, która wraz z Radną Powiatu Płockiego Panią Jadwigą Milewską poinformowały Seniorów o powstającym w Małej Wsi właśnie z myślą o Nich Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Wspólnie spędzony czas umilała nam muzyka na żywo, którą zapewnili Panowie z  zespołu MIX z Małej Wsi.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, Radnej Powiatowej Pani Jadwidze Milewskiej oraz Radnemu Gminy Mała Wieś Panu Stanisławowi Pielatowi za udział w Senioriadzie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę

Po SENIORIADZIE nasuwa się jedna myśl -bawmy się zawsze tak dobrze  jak nasi Seniorzy.

 

Fotorelacja (kliknij)

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku

Gminne OSP

Gminne OSP

Gminny Portal Mapowy

Portal mapowy gminy Mała Wieś

Osoby On-line

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowe utrzymanie dróg

 

Hotel dla bezdomnych psów

Hotel dla psów

Czystsze Powietrze