Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw – migawki z wyjazdu

W sobotę – 16 września 2017r. -  sześćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców naszej gminy uczestniczyła w wyjeździe do Skierniewic – na Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Była to największa plenerowa impreza w Skierniewicach – 40 Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Tegoroczne święto miało charakter szczególny. W tym roku przypadła 40 edycja imprezy, odbyły się ponadto po raz 20 Targi Ogrodniczo-Rolne, a wszystko w czasie obchodzonego 560- lecia nadania praw miejskich miastu Skierniewice. Dlatego wszystkie główne atrakcje odbyły się w formacie XL. Święto tradycyjnie rozpoczęła barwna parada (zdjęcia w załączeniu) pod hasłem ,,Święto w wymiarze XL’’, które przeszła ulicami Skierniewic. Nie zabrakło pięknych dziewcząt , które powalczyły o tytuł ,,Kwiatu Skierniewic 2017r.’’.  Sporo atrakcji czekało na gości  na organizowanych  po raz dwudziesty Targach Ogrodniczo-Rolnych, a na licznych wystawach można było zachwycać się barwnymi i wyjątkowymi  kompozycjami kwiatowo-owocowo- warzywnymi. Na przybyłych gości czekały również Targi Zdrowej Żywności, Ogrodniczy Festiwal Najmłodszych czy Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadził gość specjalny znany m. in. z programów: Pytanie na śniadanie czy Dzień Dobry TVN – Paweł Loroch.  Wszyscy uczestnicy zabawy mieli możliwość nie tylko skosztowania skierniewickich specjałów,  ale również okazję do przyjrzenia się przygotowaniu potraw z dużym udziałem warzyw i owoców, promujących zdrowy tryb życia i porozmawiania z kucharzami.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z kwiatami, bylinami, krzewami ozdobnymi oraz rękodziełem artystycznym. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni, a nasze ogrody wypięknieją, wzbogacając się o piękne kwiaty i krzewy ozdobne.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku

Gminne OSP

Gminne OSP

Gminny Portal Mapowy

Portal mapowy gminy Mała Wieś

Osoby On-line

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowe utrzymanie dróg

 

Hotel dla bezdomnych psów

Hotel dla psów

Czystsze Powietrze