Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości - Podgórze 2017

XXIII  Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości zorganizowane 9 listopada 2017r. przez Szkołę Podstawową w Podgórzu i UKS „Borowik” przeszły do historii. Nadrzędnym celem przyświecającym organizatorom tej imprezy sportowej oprócz popularyzacji biegów przełajowych było radosne świętowanie tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.W uczczenie tego święta na sportowo włączyło się około 1050 zawodników z 52 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego płońskiego i miasta Płock. Powyższe zawody sportowe zaliczane są do współzawodnictwa sportowego szkół w ziemskim powiecie płockim. Świetniej zabawie towarzyszyła rywalizacja sportowa w duchu fair play, a na najlepszych czekały nagrody: 6 zwycięskich zawodników w każdej z 14 kategorii otrzymało pamiątkowe koszulki promujące podgórską imprezę i dyplomy, a miejsca na podium nagradzane były dodatkowo medalami. Najlepsze drużyny odjeżdżały z pucharami (miejsca I-III) i dyplomami (miejsca I-VI). Jak co roku wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się kubkiem gorącej herbaty i zregenerować siły posilając się słodką bułką. Zawody zostały sfinansowane z funduszy Gminy Mała Wieś na realizację zadania publicznego oraz z funduszy Starostwa Powiatowego w Płocku.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Zygmunt Wojnarowski Wójt Gminy Mała Wieś, Karolina Koper Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku,  Jadwiga Milewska i  Elżbieta Anna Jachimiak Radne Powiatu Płockiego, Wanda Kwaśnik, Jerzy Ostrowski i Stanisław Pielat - Radni Gminy Mała Wieś.

Składamy  podziękowania wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości: nauczycielom, pracownikom i  rodzicom uczniów Szkoły Podstawowe w Podgórzu, Wójtowi Gminy Mała Wieś, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Podgórza, Zakrzewa i Gałek, pielęgniarkom z Ośrodka Zdrowia w Małej Wsi, pracownikom i uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS w Zakrzewie, sędziom oraz przyjaciołom szkoły.

Do zobaczenia za rok.

/-/Iwona Sobótko

/-/Marek Szczurowski 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Płocku

Starostwo Powiatowe w Płocku

Gminne OSP

Gminne OSP

Gminny Portal Mapowy

Portal mapowy gminy Mała Wieś

Osoby On-line

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Zimowe utrzymanie dróg

 

Hotel dla bezdomnych psów

Hotel dla psów

Czystsze Powietrze