Wspólna modlitwa, składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i degustacja potraw wigilijnych za nami wyjątkowe spotkanie w Orszymowie, II Wigilia dla mieszkańców Gminy Mała Wieś, zainicjowana po raz pierwszy w roku ubiegłym przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Malwa. 
Niewątpliwą atrakcją tegorocznej Wigilii był koncert Kapeli Góralskiej z Zakopanego, która zagrała i zaśpiewała w góralskim klimacie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.
Poza uczta dla ducha, było również coś dla ciała. Każdy z przybyłych mógł skosztować potraw wigilijnych i ciast przygotowanych przez niezastąpione członkinie SKW MALWA, znane nam wszystkim z wyjątkowych talentów kulinarnych i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka. Wigilijny bigos, czerwony barszczyk, paszteciki z kapusta i grzybami, pierogi, ciasta i wiele innych tradycyjnych potraw wprowadziły nasze podniebienia w klimat bożonarodzeniowych smaków. Nie zabrakło również ciepłych i życzliwych słów od naszych Samorządowców. Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne wszystkim zgromadzonym na placu złożyli: Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Radni Powiatu Płockiego Jadwiga Milewska i Apolinary Gruszczyński oraz Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.
W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Malwa serdecznie dziękujemy Proboszczowi Parafii pod wezwaniem Św. Floriana w Orszymowie za przychylność i ciepłe przyjęcie, a naszym niezawodnym Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orszymowie za pomoc podczas przygotowania placu i czuwanie nad bezpieczeństwem.
Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim przybyłym, za wspólnie spędzony czas.
Życzymy Państwu z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zadumy nad płomieniem świecy, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą i wspomnieniami.

Galeria zdjęć