Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają do udziału w konkursie pt. „Rodzinna Palma Wielkanocna”.
Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych, rozwijanie kreatywności, zainteresowanie rękodziełem ludowym, propagowanie zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm wielkanocnych oraz pielęgnowanie więzi rodzinnych.
Dawniej do wykonania wielkanocnej palmy przywiązywano wielką wagę i starano się, by była ona wyjątkowa i efektowna. Dziś niestety zwyczaj ten jest już niemal zupełnie zapomniany, kupujemy najczęściej gotowe palmy. Ręcznego wykonywania ich podejmują się nieliczni. Nie pozwólmy na zanik tej pięknej tradycji, uczyńmy jak najwięcej, by wciąż była obecna wśród nas. Zachęcamy Państwa do wspólnego rodzinnego wykonania palmy wielkanocnej… mama, tata, dziecko, dziadek, babcia a może wujek i ciocia? … sami zdecydujcie kogo zaprosicie do wspólnego wykonania palmy wielkanocne!
Na Państwa prace konkursowe czekamy do 20 marca 2018 roku
Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa