Piątkowe czytanie bajek w MultiOsadzie to już nasza tradycja. Z niecierpliwością zawsze oczekujemy na odwiedziny naszych milusińskich z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Staramy się urozmaicać dzieciom spotkania, zapraszając wyjątkowe osoby, które czytają im bajki. Tak też było w miniony piątek 16 marca. Jak zawsze z ogromną życzliwością i pogodą ducha nasze ponowne zaproszenie przyjęła Pani Halina Nowacka z Borzenia, która przeczytała dzieciom wyjątkową opowieść o „Naszym Karolu Wojtyle”, który został papieżem.

Opowieść „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” Joanny Krzyżanek, którą przeczytała Pani Halinka ukazuje papieża jako zwykłego chłopaka o niezwykłym charakterze i talencie. Jest to książka dla młodego czytelnika, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Stawia ona takie pytania, na które można tu znaleźć odpowiedzi: Czy Papież był urwisem? Ile strzelił bramek? Czy lubił czytać książki? Śledzimy w niej dzieciństwo i młodość Papieża, uczestniczymy w jego trudnych wyborach oraz drodze kapłańskiej. Nie jest to jednak opowieść biograficzna, lecz wartka oraz pełna ciepła i humoru książka.
Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji jej przeczytać zapraszamy do naszej Biblioteki.
Dziękujemy dzieciom i ich opiekunkom za piątkowe odwiedziny. Dziękujemy szczególnie Naszej serdecznej Pani Halince. Dziękujemy za zaangażowanie, za poświęcony czas i za mądre i dobre serduszko, które zawsze jest gotowe do pomocy innym.

autor: Dyrektor GCK MultiOSada – Ewa Grzelak

Fotorelacja