Tradycyjnie w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie odbył się kolejny Piknik Rodzinny. Jest to szczególny czas kiedy szkoła otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą wolny czas poświęcić rodzinnej zabawie, sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych, czy po prostu miło spędzić sobotnie popołudnie. W imprezie wzięło udział około 400 osób, dzieci uczęszczające do przedszkola i szkoły ich rodziny oraz mieszkańcy gminy. Swoją obecnością piknik zaszczycili zaproszenie goście: Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Radny Powiatu Płockiego Apolinary Gruszczyński, druhowie strażacy.

Imprezę rozpoczęli najmłodsi uczestnicy III Biegiem Krasnala, za który każde dziecko otrzymało medal. Rodzice wraz z dziećmi mogli rywalizować ze sobą w przeróżnych konkurencjach sportowych tj.: bieg z przeszkodami, skoki na skakance itp. Najodważniejsi mężczyźni wspinali się po linie zawieszonej na drzewie na wysokości 10 metrów. Wszystkie rodziny biorące udział w zmaganiach sportowych zostały nagrodzone pucharami. Piknik uświetnił występ grupy tanecznej uczęszczającej na zajęcia w naszej szkole prowadzone przez Panią Annę Wiśniewską. Pokaz taneczny wykonał także zespół z klubu „Mobile DANCE &Fitness” w Płocku ćwiczący pod kierunkiem pani Ani. Oba występy zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie.

Przez cały czas trwania imprezy dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku. Myszka Mini rozdawała balony oraz bawiła się z dziećmi przy muzyce DJ. Przemasa. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Szajewskiego można było skorzystać
z przejażdżki na uroczym kucyku. Zwierzkoluby zapewniły nam wizytę egzotycznych zwierzaków z zachwytem przyjętych przez wszystkie dzieci, które okazały się odważniejsze od rodziców w spotkaniu z piękną tarantulą czy cudnym wężem. Dzięki pani Beacie Szajdziuk z „Akademii Małej Sztuki” wszyscy mogli stworzyć sobie niesamowitą pamiątkę wykonaną własnoręczne z gliny. W kąciku rekreacyjnym dzieciaki mogły upiększyć swoje buźki pięknymi rysunkami wykonanymi przez nauczycielki z naszej szkoły, jak również pod ich okiem wykazać się talentem plastycznym wykonując własne rysunki. Każdy mógł wziąć udział w loterii.

Całość imprezy dopełniało zdrowe i domowe „jedzonko”: m.in. ciasta , ciasteczka, ziemniaczki, chlebek, i pyszne grillowane smakołyki przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Pani Halina Nowacka zaprezentowała wytwory swojej pasji szydełkowania oraz przypomniała nam smaki dzieciństwa  serwując przepyszne placuszki „kozy” z domowym dżemem truskawkowym. Ochotnicza Straż Pożarna w Orszymowie przygotowała profesjonalny pokaz użycia węży strażackich i pozorowania nimi gaszenia ognia. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli obejrzeć samochód strażacki, usiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak. „Strefa klasyków” podzieliła się z nami swoją pasją do motoryzacji klasycznej odwiedzając nas zabytkowymi pojazdami motoryzacyjnymi. Wielkim powodzeniem cieszyła się fotobudka Pan-Cyk, gdzie każdy mógł uwiecznić na zdjęciu niezapomniane chwile z tego pięknego dnia.

Mamy nadzieję, że na kolejnej edycji pikniku będzie nas jeszcze więcej !

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali nauczycielom w organizacji i przeprowadzeniu imprezy. Bez Was nic by się nie udało.  Jesteście wspaniali!

Koordynator – Katarzyna Woroniecka

Piknik rodzinny  współfinansowany ze środków  zadania publicznego: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej Gmina Mała Wieś

Galeria zdjęć cz. 1

Galeria zdjęć cz. 2