Za nami Wianki w Zakrzewie. Wianki w Zakrzewie organizowane są od kilku lat, jest to czas na wspólną zabawę nie tylko mieszkańców Zakrzewa ale również całej lokalnej społeczności. Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania rowerzystów, których wspólnie z OSP z Małej Wsi  zaprosiliśmy na pokaz strażacki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi Ewa Grzelak oraz Radny Gminy Mała Wieś Dariusz Wysocki podziękowali strażakom z Jednostek Gminnych (Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakrzewa, Małej Wsi, Podgórza i Starych Gałek) za ich bezinteresowną pomoc i wsparcie podczas organizacji imprez gminnych i rajdów rowerowych.  Dla wszystkich przybyłych gości przygotowana została darmowa grochówka oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło również wspólnego plecenia wianków z ziół i kwiatów, które puszczone zostały na wodę. Na dzieci czekała bezpłatna zjeżdżalnia, konkursy i animacje.


Serdecznie dziękujemy Gospodarzom tego wieczoru – Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie. Dziękujemy Wam bardzo za przemiłą współpracę i ogromne zaangażowanie, doceniamy ogrom pracy jaki włożyliście w przygotowania. JESTEŚCIE NIEZASTĄPIENI.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś za wsparcie finansowe, bez którego organizacja tego wydarzenia byłaby bardzo trudna. Dziękujemy Radnemu Gminy Mała Wieś Dariuszowi Wysockiemu, który od samego początku był bardzo zaangażowany w organizację sobotniego spotkania. Dziękujemy ŚDS w Starych Święcicach oraz DPS w Zakrzewie- za plecenie wianków, Strażakom Ochotnikom z Terenu Gminy Mała Wieś- za czuwanie nad bezpieczeństwem, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich MALWA- za współorganizację Rajdu Rowerowego oraz wszystkim uczestnikom Rajdu. Dziękujemy również właścicielowi terenu, który udostępnił te piękne i urokliwe miejsce. Jeżeli kogoś pominęliśmy PRZEPRASZAMY!
autor: Ewa Grzelak

Fotorelacja