Za nami ostatni rajd rowerowy w tym roku, organizowany przez SKW Malwa i GCK MultiOsada w Małej Wsi. Tym razem w niedzielę 23 września ponad 50 osobowa grupa rowerzystów pokonała trasę z Małej Wsi do Borowic. Po drodze w Reczynie natknęliśmy się na kamień z płytą upamiętniającą lądowanie awaryjne amerykańskiego samolotu B17 (superfortecy) w lutym 1945 roku po bombardowaniu Berlina, a miejscem docelowym był Park przy Dworze w Borowicach. Dwór powstał w 1918 roku dla rodziny Turskich. Po II Wojnie Światowej we dworku mieściła się szkoła podstawowa. Do dziś dworek przeszedł dwie renowacje w 1975 i 1995 roku. Dwór wykazuje cechy późnego klasycyzmu i neorenesansu.


Park natomiast założono w połowie XIX wieku. W pięknie przygotowanym do przyjazdu rowerzystów parku czekał posiłek przygotowany przez Panie z SKW MALWA.
W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Naszego Rajdu, którzy pomimo załamania pogody postanowili spędzić razem z nami ten wyjątkowy czas. Dziękujemy gospodarzom Dworu w Borowicach za miłe przyjęcie. Dziękujemy niezawodnym Strażakom Ochotnikom z Małej Wsi, Starych Gałek i Zakrzewa Kościelnego- dzięki Wam jesteśmy bezpieczni! Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych Rajdów Rowerowych w Małej Wsi ogromne dzięki!. Wzajemna współpraca i chęć bezinteresownej pracy sprawiły, że utworzyła się wspaniała grupa osób lubiąca rowerowe spacery. Z utęsknieniem będziemy czekać wiosny – wtedy znowu ruszymy na wspólne wyjazdy!
autor: Ewa Grzelak

Fotorelacja