Obchody jubileuszowych XX Dni Gminy Mała Wieś rozpoczęły się w piątek , 7 września, w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Piątkowe uroczystości składały się z dwóch części. Pierwszą przygotowały niezastąpione Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA, które w ramach projektu Powiatu Płockiego „Drogi do Niepodległości” poprowadziły prelekcję historyczną. Druga część odbyła się przed budynkiem MultiOsady – gdzie wszyscy zgromadzeni śpiewali pieśni patriotyczne. Szczególne podziękowania za akompaniament dla 64. Artystycznej Drużyny Harcerskiej „Zośka i Alek” Hufca ZHP „Mazowsze” oraz Gromady Zuchowej „Jędrusie” Hufca ZHP „Mazowsze”, którzy swoją grą na ukulele wzbogacili cały wieczór. Wyjątkowość piątkowego wieczoru podkreślało płonące ognisko rozjaśniające zapadający mrok.

W sobotę impreza przeniosła się na boisko szkolne, gdzie początek miał V Bieg Terenowy na 5 km oraz XX Uliczny Bieg Zdrowia. Wszyscy biorący udział w XX Ulicznym Biegu Zdrowia oraz V Biegu Terenowym na 5km otrzymali medale od Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, a dla zwycięzców Biegu Terenowego przygotowane zostały dodatkowo puchary. Od godziny 15:00 na scenie za dobrą zabawę dzieci i ich rodziców odpowiadało Studio Artystyczno-Edukacyjne Bąbel Ziombel. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa „Nie z tej Ziemi” z Dj Sprężynką. Najmłodsi mieszkańcy gminy w trakcie spektaklu mogli doświadczyć prawdziwej magii, stać się na chwilę strażakami czy choćby sprawdzić się przy przeciąganiu liny. Przez cały czas uśmiech nie schodził z buź uczestników zabawy. O 17 na boisku szkolnym pojawiły się wspaniałe motocykle i samochody, przyjechali nimi uczestnicy XX BURAK RALLY. Motory z PRL, ścigacze, zabytkowe samochody cywilne i militarne, nawet amfibia takie perełki motoryzacji przyjechały tego dnia do Małej Wsi. Po uczcie motoryzacyjnej przyszedł czas na koncerty. O godzinie 18.00 odbył się koncert Disco Polo, zespołu CLIVER, po którym o godzinie 19.30 wystąpił zespół Zbóje. Dzień pełen wrażeń uwieńczony został zabawą taneczną z zespołem LENART.

Niedzielne uroczystości XX Dni Gminy Mała Wieś były poświęcone Dożynkom Gminnym. Barwny korowód dożynkowy prowadziła Orkiestra Dęta z Rębowa. Po mszy świętej nastąpiły oficjalne uroczystości w tym: koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Rębowa oraz obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Grzybowianki,  prezentacja wieńców dożynkowych. Chlebem dzielili starostowie tegorocznych dożynek Pani Walentyna Gołębiowska i Pan Krzysztof Malczewski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Jeznach, Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Radni Gminy Mała Wieś oraz Radni Powiatu Płockiego. Licznie przybyli goście mogli skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych sołectw, były stoiska jarmarkowe i regionalne, prezentowali się artyści, którzy wykonują lokalne rękodzieło. Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski wręczył nagrody dla laureatów konkursu pt. „Symbole Narodowe w formie przestrzennej” przyznano również nagrody Wójta Gminy Mała Wieś za wyniki w nauce oraz osiągnięcia w sporcie i w dziedzinach artystycznych za rok szkolny 2017/2018. Od godziny 16.30 boisko szkolne ponownie zmieniło się w taneczny parkiet a to wszystko dzięki koncertowi zespołu BOBI, gorącą atmosferę na parkiecie podtrzymywał również Cygański Zespół Bogdan Trojanek & Terme Roma. Najwytrwalsi bawili się do późnych godzin nocnych z DJ. Przemasem.  Dziękujemy wszystkim biorącym udział w XX Dniach Gminy Mała Wieś i do zobaczenia za rok 😉
Organizatorami XX Dni Gminy Mała Wieś była Gmina Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Współorganizatorami – Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Malwa z Małej Wsi oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całe wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom:

 • PGK Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o.
 • S.T. Handel Żwirem – Mariusz Guziński
 • Auto Serwis Pasikowski Sp. z o.o.
 • Handel Okrężny Art. do produkcji rolnej Andrzej Pielat
 • „SETRANS” Firma Usługowo Handlowa Grzegorz Serwiński
 • Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o.
 • ALFA MEDYCZNA
 • webmayster Bartłomiej Sęp
 • „Przewozy autokarowe” Alicja Budek
 • Rolmarket z o.o. Sp. k.
 • Bank Żywności w Płocku
 • LEWIATAN KRAMI Sp z o.o. Sklep w Małej Wsi

Patronat Medialny:

 • Dziennik Płocki
 • tygodnik Płocki
 • pl
 • infoPłockTV

Galeria zdjęć (sobota)

Galeria zdjęć (niedziela)