W sobotę 29 czerwca, tradycyjnie jak każdego roku odbyły się Wianki Świętojańskie w Zakrzewie. Wianki w Zakrzewie to już wieloletnia tradycja, jest to czas na wspólną zabawę nie tylko mieszkańców Zakrzewa ale również całej lokalnej społeczności. Patronat Honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem objął Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski oraz Starosta Powiatu Płockiego Pan Mariusz Bieniek.
Sobotnie spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania rowerzystów, którzy pomimo wysokiej temperatury pokonali trasę z Małej Wsi do Zakrzewa. Następnie zaprosiliśmy dzieci wraz z rodzicami do wspólnych konkursów gier i zabaw. Na wszystkich uczestników przygotowane zostały drobne upominki. Dla dzieci przygotowane zostały również bezpłatne atrakcje, takie jak dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, plecenie afrykańskich warkoczy, formowanie balonów oraz bańki mydlane, a dla wszystkich lubiących potańczyć przygrywał do późnych godzin nocnych zespół AWANGARDA.
Jak tradycja nakazuję, nie zabrakło również wspólnego plecenia wianków z ziół i kwiatów, które puszczone zostały na wodę. Tym zadaniem zajęli się uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach oraz Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.
Do wspólnego pieczenia kiełbasek w ognisku oraz na darmową grochówkę zaprosił wszystkich Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski.
Serdecznie dziękujemy Gospodarzom tego wieczoru – Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakrzewie. Dziękujemy Wam bardzo za przemiłą współpracę i ogromne zaangażowanie, doceniamy ogrom pracy jaki włożyliście w przygotowania. JESTEŚCIE NIEZASTĄPIENI.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś za wsparcie finansowe, bez którego organizacja tego wydarzenia byłaby bardzo trudna. Dziękujemy ŚDS w Starych Święcicach oraz DPS w Zakrzewie- za plecenie wianków, Strażakom Ochotnikom z OSP Mała Wieś oraz OSP Podgórze za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas przejazdu rowerzystów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich MALWA- za współorganizację Rajdu Rowerowego oraz wszystkim uczestnikom Rajdu, że po raz kolejny dali radę! Dziękujemy również właścicielowi terenu, który udostępnił te piękne i urokliwe miejsce. Jeżeli kogoś pominęliśmy PRZEPRASZAMY!

Fotorelacja: [KLIK]

Ewa Grzelak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi