Dzień I – 02.07.2019

Pierwszy dzień był dla nas dużym zaskoczeniem pod względem frekwencji, nie spodziewaliśmy się, aż tak licznej grupy, za co Wam bardzo dziękujemy. Pojawiło się wiele nowych osób dlatego nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej integracji, poznaliśmy swoje imiona, a każdy kto miał ochotę mógł również opowiedzieć kilka zdań o sobie. Naszym głównym celem wtorkowego spotkania, były wspólne obchody nietypowego święta, jakim był Dzień Psa. Z tej okazji odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce w naszej Gminie, jakim jest Hotel dla Bezdomnych Psów. Wybraliśmy się tam spacerkiem, podziwiając nasz piękny krajobraz. Dzięki Pani Brygidzie, pracownicy Hotelu, mogliśmy zobaczyć z bliska jak zwierzęta żyją w tym miejscu. Dzieci były zaskoczone tak dużą ilością czworonogów. W naszym schronisku znajduje się aż 36 psów. Mimo zamkniętych klatek są pod bardzo dobrą opieką, mają czystą wodę, pyszną karmę, ciepłe posłanie, a w te upalne dni są chronione przed słońcem. To krótkie spotkanie wzbudziło we wszystkich wiele emocji. Po powrocie wykonaliśmy obrazki czworonogów, które najbardziej skradły nasze serca.

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień II – 04.07.2019

W czwartek 4 lipca, odbyło się drugie spotkanie w ramach wakacyjnej oferty MultiOsady. Świętowaliśmy tego dnia święto Hot-Doga…frekwencja uczestników przerosła nasze oczekiwania, było nas na prawdę dużo! Pracowaliśmy w trzech grupach wiekowych. Każda z grup otrzymała do wykonania inny smakołyk, które skosztowaliśmy wszyscy podczas pikniku przed MultiOsadą. W spotkaniu uczestniczyło 70 dzieci i młodzieży.

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień III – 10.07.2019

10 lipca wybraliśmy się do płockiego kina. Plan początkowo był inny, mieliśmy odwiedzić Park Linowy, niestety pogoda popsuła nam szyki i musieliśmy szybko szukać zastępczego działania. Dzieci jak zawsze były zadowolone, najpierw kino a w drodze powrotnej ich ulubiona restauracja McDonald’s – musieliśmy im jakoś wynagrodzić zmianę programu 🙂

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień IV – 16.07.2019

16 lipca w ramach wakacji z MultiOsada odbyły się warsztaty plastyczne- tworzenie latawców. Wszyscy doskonale wiemy ile radości w dzieciństwie sprawiało nam kiedy nasze latawce poleciały w górę…wspaniałe uczucie. My postanowiliśmy tą radość podwoić i najpierw wykonać samemu latawce. Zadanie nie było łatwe, ale kto jak nie nasze dzieci? one naprawdę potrafią wszystko! Najpierw wykonały piękne i kreatywne latawce, a później wspólnie przeszliśmy na boisko przy Szkole Podstawowe w Małej Wsi, sprawdzić czy nasze wzbiją się w górę. Oczywiście udało się, wiatr sprzyjał i niebo w jednej chwili wypełniło się naszymi kolorowymi latawcami.

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień V – 18.07.2019

Czwartek 18 lipca poświęciliśmy na wspólne gry planszowe. Taka forma zajęć pobudza wyobraźnię dzieci oraz ich kreatywność. Gry dostosowane zostały do wieku naszych milusińskich, tak żeby każdy czuł się nie skrepowany i mógł poradzić sobie z poziomem ich trudności. W zajęciach udział wzięło 40 młodych mieszkańców naszej gminy.

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień VI – zakątek odkrywców 24.07.2019

Dzieci uwielbiają wyjazdy. Każda zmiana miejsca i otoczenia jest dla nich ogromnym przeżyciem i czekają na nie z niecierpliwością. Dlatego też 24 lipca  odwiedziliśmy „Zakątek Odkrywców” w Stróżewku, gdzie przywitał nas Szalony Odkrywca, który w tajemniczej atmosferze ciemności przedstawił nam zasady rządzące światłem i różne jego modyfikatory. Pracując z laserami i światłem białym dowiedzieliśmy się ile kolorów ma tęcza oraz czym różni się załamanie od rozszczepienia. Mieliśmy również możliwość zbudować  swój własny kalejdoskop, a podczas pokazu sprawdziliśmy jak silna może być wiązka widzialnego promieniowania elektromagnetycznego. Nasze wyobraźnie rozbudziło najbardziej malowanie światłem!

Fotorelacja: [KLIK]

Dzień VII – 30.07.2019

We wtorek 30 lipca wspólnie z naszym zdyscyplinowanymi i żądnymi przygód dwoma grupami ruszyliśmy w teren, gdzie czekały przygotowane przez nas wcześniej zagadki i zadania do wykonania. Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi.  Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na realizację celów poprzez zgranie i zmotywowanie zespołu.  To było ostatnie lipcowe spotkanie w ramach wakacyjnej oferty MultiOsady. Przed nami kolejne wyjazdy i warsztaty, które czekają na nas już w sierpniu

Fotorelacja: [KLIK]

Ewa Grzelak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi