Uliczne Biegi zdrowia, Burak Rally, animacje dla dzieci czy też koncerty muzyczne to już tradycja sobotnich obchodów Dni Gminy, które z roku na rok cieszą się dużą popularnością, zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Drugi dzień XXI Dni Gminy Mała Wieś rozpoczął VI Bieg Terenowy na 5 km dla dorosłych, po którym odbyły się XXI Uliczne Biegi Zdrowia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mała Wieś. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i nauczycielom jednostek oświatowych z terenu naszej gminy za aktywny udział w spotkaniu, za włączenie się w przygotowania biegów oraz za opiekę nad dziećmi. Szczególnie dziękujemy nauczycielom Szkoły Podstawowej w Małej Wsi za profesjonalne ich poprowadzenie!

Wszyscy biorący udział w XXI Ulicznym Biegu Zdrowia otrzymali wspaniałe pakiety startowe dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, w skład których wchodziły koszulki, czapki i workoplecaki. Po dotarciu do mety każdy otrzymał pamiątkowy medal wręczony przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego, a uczestnicy Biegu na 5 km puchary i dyplomy. Po biegach Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wraz z Biblioteką Publiczną zaprosiło dzieci do skorzystania z animacji, takich jak bańki mydlane, malowanie twarzy, plecenie warkoczy, formowanie balonów czy wspólnej gry w koło fortuny. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała konkursy profilaktyczne, za udział w których można było otrzymać atrakcyjne nagrody. O godzinie 16.00 dla dzieci i młodzieży wystąpił Piotr Kwiatkowski uczestnik programy The Voice of Poland, reprezentując specjalnie dobrany dla nich repertuar.

O godzinie 17.30 na naszym boisku pojawiły się motocykle oraz samochody zabytkowe i militarne. Trudno było ich wszystkich zliczyć… Było ich blisko 200! BURAK RALLY jest niezawodne i jak każdego roku przyciąga ogromną ilość miłośników motoryzacji. To już dwadzieścia jeden lat, oni są z nami od samego początku. Burak RALLY jest atrakcją, której zazdroszczą nam w całym powiecie. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego zlotu. Szczególnie dziękujemy Panu Pawłowi Mosakowskiemu, który przejął na siebie obowiązki jego organizacji. Dzięki Paweł! Z niecierpliwością będziemy czekać na Was w przyszłym roku.

O godzinie 18.30 odbył się koncert Disco Polo zespołu Caprii, po którym o godzinie 20.15 trzech siłaczy z gminy Mała Wieś, zmierzyli się ze sobą w konkurencji na najsilniejszego mieszkańca gminy. Jeszcze raz gratulujemy! O godz. 20.30 na naszej scenie pojawił się zespół DEJW, który rozgrzał naszą publiczność swoimi największymi przebojami takimi jak „Dołeczki”, „No Chętnie” czy też „O Pani Ma”. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna, którą do bardzo późnych godzin nocnych poprowadził zespół LenArt. Przy dźwiękach ich muzyki, nasze boisko stało się jednym wielki parkietem do tańca.

Fotorelacja: [KLIK]

Ewa Grzelak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi