Czerwony metalowy pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki stanął w niedzielne przedpołudnie przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Ma ponad 1,8 metra wysokości i przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu – sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

To pierwsze takie serce w naszej Gminie i mocno wierzymy że wspólnymi siłami szybko będziemy je zapełniać i wspierać charytatywne zbiórki.

WSZYSTKICH ZACHĘCAMY PRZYCHODZCIE I WRZUCAJCIE KORKI.

Informujemy, iż w związku z remontem przyłącza wodociągowego na wodociągu gminnym w miejscowości Brody Małe w dniu 05.12.2022 r. w godzinach 9-13 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody  w miejscowościach Brody Małe, Gałki Stare, Gałki Nowe, Chylin, Niździn.