29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. Już pomalutku opadają emocje z nim związane i jedno możemy stwierdzić dziś na pewno, że to był wyjątkowy i najtrudniejszy Finał WOŚP jaki przyszło nam w ostatnich latach organizować. Obowiązujące restrykcje nie pozwalały na wiele. Osób zaangażowanych było tez mniej niż w latach poprzednich, było to pewnie podyktowane obawą o zdrowie własne i swoich bliskich. Jednak pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zebrać piękną sumę. Wynik jaki udało się osiągnąć Sztabowi działającemu przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi  podczas 29 Finału WOŚP to 24 100,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych  niezastąpionych WOLONTARIUSZY, DARCZYŃCÓW i pracowników MultiOsady, którzy od lat tworzą Gminny Sztab WOŚP.


Podczas 29 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 28 Wolontariuszy, którzy do swoich puszek uzbierali łącznie 15 585,46 zł. Nowością w tym roku były puszki stacjonarne do których można było wrzucać pieniążki już miesiąc przed Finałem. Na terenie Gminy Mała Wieś było 11 opiekunów puszek stacjonarnych (Urząd Gminy Mała Wieś, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Referat Komunalny przy UG Mała Wieś, Samorządowe Przedszkole w Małej Wsi, Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie, Sklep Wielobranżowy Mariusz Ksieniewicz, Salon Fryzjersko-kosmetyczny „Babski Raj”, Hurtownia Chemiczna „Piosyl” Sylwia Chorębiewska, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska), którzy zasili nasz Sztab kwotą 3379,58 zł.
12 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana przez MultiOsadę  to 5134,96 zł (sprzedaż gadżetów WOŚP i fantów od darczyńców, góra grosza, wsparcie od Sklepu Spożywczo- Przemysłowego Elżbieta Sęp, oraz Kawiarenka SKW MALW w dniu finału-352,00zł).
Jak zawsze mogliśmy liczyć na bezinteresowną pomoc Banku Spółdzielczego w Małej Wsi- zawsze z uśmiechem przyjmują naszą zbiórkę i bez pobierania żadnych opłat przekazują ją na konto główne Fundacji WOŚP, za co bardzo dziękujemy. Ogromnym wsparciem ofiarowali nas również nasi mali i duzi artyści. Z uwagi na zakaz organizacji zgromadzeń, nie mogliśmy zorganizować koncertu, ale dzięki ich dobrym sercom i przede wszystkich chęciom, nagraliśmy filmiki, które sukcesywnie publikowane były na naszym kanale YouTube i stronie FB. Dziękujemy uczniom ogniska muzycznego GCK MultiOsada (Janek, Angelika, Amelka, Zuzia) i instruktorowi Panu Mariuszowi Zielińskiemu oraz Panu Andrzejowi Nowatkiewiczowi i Panu Michałowi Stefaniakowi- dzięki Wam to był super muzyczny dzień!
To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. DZIĘKUJEMY! Jesteście wspaniali!!

Podczas tegorocznego Finału, Czterech Wolontariuszy osiągnęło wyniki zbiórki powyżej 1000,00zł, byli to:

  1. Magdalena Drajkowska- 2048,46 zł
  2. Adam Grzelak- 1436,11 zł
  3. Hubert Damaziak- 1305,13 zł
  4. Miłosz Dynarek- 1021,11 zł

Wolontariuszka z najwyższą kwotą zbiórki nagrodzona została wyjątkową nagrodą, która wręczona została podczas skromnego spotkania w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.  Nagrodę i podziękowania osobiście przekazali Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Pan Andrzej Pielat, Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski oraz w imieniu Sztabu Gminnego i MultiOsady Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi Pani Ewa Stefaniak.
Czas pandemii wpłynął na organizację finału WOŚP w Naszej Gminie. Z wielu planów musieliśmy się wycofać i zastąpić nasze pomysły innymi. Razem jednak udowodniliśmy, że ograniczone możliwości organizacji wydarzeń, restrykcje dotyczące gromadzenia się, nie są przeszkodą…niezależnie od warunków można grać i pomagać z głową! Wystarczy tylko CHCIEĆ!!! DZIEKUJEMY!!!

Ewa Stefaniak – Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi