Zbiory Biblioteki Publicznej działającej przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wzbogaciły się o kolejne nowości wydawnicze. Są wśród nich m.in. książki, proponowane przez czytelników biblioteki. Zakupione zostały nowości z literatury dla dorosłych: powieści obyczajowe, kryminalne, historyczne i thrillery psychologiczne. Znajdziecie dalsze losy znanych już bohaterów, nowe propozycje cenionych pisarzy, a także debiuty literackie.

Nowości wydawnicze

Biblioteka poleca tytuły, które mogą zainteresować czytelników.
Literatura obyczajowa:
,,Narzeczona Nazisty” Barbary Wysoczańskiej to piękna, poruszająca historia o miłości, ale czy to piękne uczucie ma szansę przetrwać między Polką a Niemcem w czasach wojny? Autorka zarysowała porywającą, chwytającą za serce historię. Historię, która niesie również bardzo ważny przekaz związany z miłością rodzącą się pomimo różnic społecznych między dwojgiem zakochanych ludzi. Stojąc po dwóch przeciwnych stronach, muszą stoczyć najważniejszą walkę – o ocalenie swej miłości. Czy zdołają ją zwyciężyć i nie pozwolą, by legła ona w gruzach? Odpowiedź na te pytanie znajdziemy w debiutanckiej powieści Barbary Wysoczańskiej.
– powieść ,,Zanim wyznasz mi miłość” Magdaleny Kordel , książka ta jest jak kojący balsam na skołatane nerwy albo plasterek na zranioną duszę. Kiedy sięgniesz po tę powieść , zrozumiesz jak niewiele wystarczy , by z nadzieją czekać na kolejny dzień.
– książka Agnieszki Janiszewskiej ,,Aż po horyzont”. Warszawa, lata 70. Weronika Piątkowska niedawno się rozwiodła, uczy francuskiego w liceum i wychowuje dwóch rezolutnych chłopców. W sielskim, ustronnym Jaktorowie, wśród pachnących łąk i lasów wciąż może być beztroską córką swoich rodziców. Wkrótce okaże się jednak, że raj na ziemi nie istnieje, a sielankowa posiadłość, którą Weronika tak kocha, skrywa wiele dramatycznych historii… Autorka jest mistrzynią wikłania osobistych losów bohaterów w tryby wielkiej historii.
– powieść ,,Zaginiona siostra” Tracy Buchanana to poruszająca opowieść o rodzinnym dramacie, tajemnicach, kłamstwach i trudnych kobiecych wyborach. Dwie kobiety, dwadzieścia lat milczenia i próba dotarcia do prawdy, która wstrząśnie światem bohaterki. Od tej pory życie nie będzie już takie samo.

Literatura kryminalna :
– powieść Witkiewicz Magdaleny ,,Wizjer” to znakomity trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, który nie raz zaskoczy i sprawi , że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość. Autorka umiejętnie wprowadza czytelnika w świat masowego wykorzystania danych osobowych i ukazuje utratę prywatności w zalanym mediami społecznościowymi świecie.
,,Dlaczego właśnie ja” Scotta E.G to mroczny thriller z misterną intrygą i zaskakującym finałem. Książka od, której nie można się oderwać, na pewno nasze domysły nie będą sprawdzone. Dużo tutaj gry psychologicznej, zamieszania, pełno zwrotów akcji wciągających nas z każdą kolejną stroną.
– książka Czornyja Maxa ,,Krew” to kryminał w, którym komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze. Spektakularne i krwawe zbrodnie, oparte na ciekawym pomyśle walczą o palmę pierwszeństwa z intrygę kryminalną. Autor stawia przede wszystkim na szok i bezwzględną brutalność.

Dla miłośników pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki polecamy wydania popularnonaukowe m.in. Gleicka Jamesa ,,Chaos.Narodziny nowej nauki” . Zakupione zostały również tytuły z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zapraszamy do biblioteki dzieci, młodzież i dorosłych!!!