W dniu 12.09.2021 r. na terenie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zorganizowany został Gminny Piknik na Zakończenie Lata. Dzięki wielu atrakcjom, zabawom i smakołykom dla dzieci, udało się wytworzyć niesamowitą rodzinną atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Piknik rozpoczęto od powitania wszystkich przybyłych gości i ogłoszeniu kilku ważnych informacji. Organizatorzy poinformowali o znajdującym się w budynku MultiOsady punktu szczepień, w którym można było przyjąć szczepionkę Johnson&Johnson oraz możliwości spisania się przy pomocy Rachmistrzów w punktach spisowych Narodowego Spisu Powszechnego, które utworzone zostały również w budynku MultiOsady.

Część artystyczną rozpoczęto od występu Dj. Sprężynki, który zaprezentowały swój wokal muzyczny w żartobliwy i przystępny dla dzieci sposób. Zaprosił również dzieci z rodzicami do wspólnych zabaw i animacji.  Następnie na scenie pojawił się iluzjonista Karol Sanetti, który zaprezentował niesamowite sztuczki. Talent pana Karola wprawił oglądających w zachwyt i zdumienie, a otrzymane brawa, były tego dowodem. Po pokazie scenicznej nasz Iluzjonista prezentował Iluzję z bliska, czarując sztuczkami oraz swym urokiem osobistym zebranych na placu mieszkańców Naszej Gminy.
Kolejną atrakcją, która czekała na uczestników festynu był namiot profilaktyczny, skierowany do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Jej głównym celem było podkreślenie istoty szczepień w kontekście nabycia zbiorowej odporności. Animatorzy urozmaicili dzieciom zabawy poprzez gry zespołowe i kulę bumperball, Każdy z uczestników został obdarowany balonami, bransoletkami odblaskowymi z treściami promującymi szczepienia oraz rozdano worki z napisem „Myślę pozytywnie” i kolorowanki profilaktyczne. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło, również malowania twarzy, afrykańskich warkoczy balonowych cudów oraz zabaw z lubianymi przez wszystkich postaciami z bajek- Myszką Minne i Miki.

Piknik zakończył Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski, dziękując wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas, życząc zdrowia na zbliżające się jesienne dni.
Organizatorami Rodzinnego Pikniku na zakończenie Lata w Gminie Mała Wieś było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Urząd Gminy Mała Wieś oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Fotorelacja