Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 12 grudnia tuż po zmroku z workiem pełnym humoru przyjechał również do Małej Wsi. Dzieci w zaciekawieniu oczekiwały naszego gościa umilając sobie czas tańcami i wspólnym mikołajkowym śpiewaniem razem z grupą Metrum Event, na placu przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

Po zakończonej zabawie nadsłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się do nas nikt inny, jak Święty Mikołaj. Dzieci te duże i te małe były bardzo zaciekawione i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców.

Na zakończenie Święty Mikołaj zaprosił wszystkich do wspólnych pamiątkowych zdjęć, które można było sobie zrobić na wyjątkowej świątecznej ściance.

Plac przed MultiOsadą na spotkanie z Mikołajem został specjalnie przygotowany. Kolorowe światełka rozbłysły na choinkach, bo przecież trudno sobie wyobrazić czas Świąt Bożego Narodzenia bez choinki i mieniących się na niej lampek. Dodatkowego uroku dodały ośnieżone drzewa i leżący śnieg, którego w ostatnich latach w okresie świątecznym nam tak bardzo brakowało.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Mikołajkowego Koncertu. Dziękujemy, że pomimo ujemnej temperatury u nas było wyjątkowo ciepło i rodzinnie. Dziękujemy bardzo Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi, którzy ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu dołączyli do nas z workiem pełnym cukierków zapraszając dzieci do wspólnych zdjęć w ich pięknych nowych wozach strażackich.

Szczególne podziękowania kierujemy do grupy Metrum Event. Niestety nasze wcześniejsze plany zmuszeni byliśmy zmienić dosłownie kilkanaście godzin przed koncertem, ponieważ Święty Mikołaj, który pierwotnie miał wystąpić wpadł w prawdziwe tarapaty (rozchorował się) i dzięki grupie Metrum Event nasz koncert został uratowany, za co bardzo dziękujemy

Organizatorem Koncertu Mikołajkowego było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małej.