19 grudnia 2021 r. w Kościele Parafialnym w Małej Wsi odbył się wyjątkowy koncert kolęd  i pastorałek w wykonaniu Kapeli Góralskiej z Zakopanego. Nasze muzyczne spotkanie, poprzedziła msza. św. w intencji mieszkańców, którą celebrował ks. Edward Kuzak- gospodarza naszego koncertu.

Muzyka góralska jest ważnym elementem naszej kultury. Górale podkreślają jej wyjątkowość, odrębność i są wizytówką Polski. Kolędy i Pastorałki, które usłyszeliśmy w niedzielę, choć większość nam znanych w ich wykonaniu były inne, wyjątkowe, szczególne.  Głośny góralski śpiew wprowadził nas w prawdziwie świąteczny nastrój, w naszych sercach już są święta.

Nie zabrakło również ciepłych i życzliwych słów od Wójta Gminy Mała Wieś Zygmunta Wojnarowskiego, który podziękował Ks. Edwardowi za przychylność i ciepłe przyjęcie, naszym Góralom za wyjątkowe muzyczne spotkanie, a mieszkańcom za wspólne kolędowanie.

Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia serdecznie dziękują wszystkim przybyłym, za wspólnie spędzony czas. Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, jak również naszym gościom z Zakopanego wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, zadumy nad płomieniem świecy, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą i wspomnieniami.

Organizatorami świątecznego koncertu w Małej Wsi był Wójt Gminy Mała Wieś, Rada Gminy Mała Wieś, Proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

FOTORELACJA

Ewa Stefaniak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi