W ostatnią niedzielę stycznia mogliśmy od wczesnych godzin porannych spotkać wolontariuszy kwestujących na terenie Gminy Mała Wieś. Od południa w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi rozpoczął się natomiast jubileuszowy finał największej imprezy charytatywnej w Polsce, zorganizowany przez MultiOsadę, podczas którego wspólnie zebraliśmy 31 132,50 zł!

„Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego finału – zebrane podczas zbiórki fundusze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia. Specjaliści zwracają uwagę na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30 Finał WOŚP w Małej Wsi był wyjątkowy, bo po raz kolejny zjednoczył ludzi, ale też i jeden z najtrudniejszych jaki przyszło nam w ostatnich latach organizować.  Obowiązujące restrykcje nie pozwalały na wiele, a i pogoda w tym dniu była wyjątkowo grymaśna i ze względu na bezpieczeństwo Wolontariuszy zbiórki musiały kończyć się szybciej niż wcześniej było planowane. Osób zaangażowanych w organizację Finału było również dużo mniej niż w latach poprzednich, co było zrozumiałe z uwagi na obawę o zdrowie własne i swoich bliskich. Pomimo panujących, trudnych warunków atmosferycznych i  epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zebrać piękną sumę, która była wyższa od ubiegłorocznej zbiórki o ponad 7 000,00 zł. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu naszych WOLONTARIUSZY, DARCZYŃCÓW i pracowników  Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, którzy od lat tworzą Gminny Sztab WOŚP w Małej Wsi.

Podczas 30 Finału WOŚP w Małej Wsi kwestowało 46 Wolontariuszy (pierwotnie zarejestrowanych było 51, niestety z uwagi na kwarantannę i chorobę 5 wolontariuszy nie mogło w tym dniu kwestować), którzy do swoich puszek uzbierali łącznie 22 401,56 zł.

Najwyższe kwoty w swoich puszkach zebrali:

  1. Miłosz Dynarek – 3000,20 zł
  2. Maria Kopera – 2419,75 zł
  3. Magdalena Drajkowska – 1644,64 zł

Po raz drugi podczas Finału WOŚP kwestowały również Puszki Stacjonarne (nowość wprowadzona podczas 29 Finału w 2021 roku) do których można było wrzucać pieniążki już miesiąc przed Finałem. Na terenie Gminy Mała Wieś było 7 opiekunów puszek stacjonarnych (Piekarnia- Cukiernia Jasiński w Małej Wsi, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Elżbieta Sęp w Małej Wsi, Sklep Mięsny Lenarcik nr 64 w Małej Wsi, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Elżbieta Dąbrowska w Węgrzynowie, Sklep Wielobranżowy Iwona Rosiak w Małej Wsi, Hurtownia Chemiczna „Piosyl” – Sylwia Chorębiewska w Małej Wsi, Firma Handlowo – Usługowa Mariusz Ksieniewicz w Małej Wsi)którzy zasili nasz Sztab kwotą 1 944, 07 zł.
8 puszka stacjonarna znajdowała się w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Kwota uzbierana przez MultiOsadę  to 6 786, 87 zł (sprzedaż gadżetów i fantów, góra grosza, Kawiarenka SKW MALWA, licytacje, loteria).

Licytacje i gadżety w naszym sklepiku to zasługa wyjątkowych DARCZYŃCÓW, których było tak dużo, że nie w sposób wszystkich wymienić nie pomijając kogoś. Dlatego też dziękujemy wszystkim, bez wyjątku. Dziękujemy za wyjątkowe dary, które zasilły naszą zbiórkę podczas licytacji, loterii i sprzedaży.
Jak zawsze mogliśmy również liczyć na bezinteresowną pomoc Banku Spółdzielczego w Małej Wsi- zawsze z uśmiechem przyjmują naszą zbiórkę i bez pobierania żadnych opłat przekazują ją na konto główne Fundacji WOŚP, za co bardzo bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również pracownikom Urzędu Gminy Mała Wieś i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Małej Wsi za wsparcie podczas liczenia pieniędzy, zarówno w dzień Finału jak również zaraz po nim, w poniedziałek.

To, co wspólnie zrobiliśmy, jest wspaniałym świadectwem ogromnej ludzkiej dobroci, życzliwości i przyjaźni. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jeden grosz lub odrobinę swojego czasu, by zasilić zbiórkę. Wspólnie udowodniliśmy, że niezależnie od panujących warunków można grać i pomagać z głową! Wystarczy tylko CHCIEĆ!!! DZIEKUJEMY!!!