Z inicjatywy Wójta Gminy Mała Wieś oraz Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przepiękne stroiki, świeczniki, choinki, mikołaje czy bałwanki to tylko namiastka atmosfery, która panowała podczas świątecznego gminnego wydarzenia w Orszymowie.
Wszyscy uśmiechnięci, weseli, każdy dobrze sobie życzył i o to właśnie chodziło, żebyśmy w tym czasie przygotowywania do narodzin Pana Jezusa spotykali się, rozmawiali, byli ze sobą i dla siebie nawzajem.
Podczas jarmarku swoje wyroby zaprezentowały Szkoły, instytucje i lokalni twórcy rękodzieła. Po mszy św. o godzinie 11.00 Panie z SKW Malwa zaprosiły mieszkańców Gminy Mała Wieś, jak również wszystkich wystawców na gorący barszczyk i wigilijny poczęstunek.
Z całego serca dziękujemy Proboszczowi parafii pw. św. Floriana w Orszymowie za otwartość serca i przychylność, dzięki której mogliśmy gościć w Orszymowie.  Dziękujemy pracownikom Referatu Komunalnego w Urzędzie Gminy Mała Wieś, za okazaną pomoc i wsparcie fizyczne podczas organizacji kiermaszu. Największe wyrazy wdzięczności kierujemy przede wszystkim w stronę wszystkich wystawców, razem stworzyliśmy tą wyjątkową świąteczną atmosferę. DZIĘKUJEMY

Niedzielni Wystawcy podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Orszymowie:
Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Orszymowie
Samorządowe Przedszkole Mała Wieś
– Pani Halina Nowacka z Borzenia
– Pani Zofia Krystek ze Starych Święcic
– Pan Stanisław Gołębiowski z Małej Wsi
– Szkoła Podstawowa im. H. Gawareckiego w Małej Wsi
Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach
Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie

Fotorelacja: https://www.facebook.com/photo?fbid=530329915792260&set=pcb.530346589123926