W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej w 1918 roku. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Bohaterowie tamtego okresu, mimo szykan, aresztowań, wywózek i represji ze strony zaborców, byli w stanie uchronić i rozwinąć narodową tożsamość, a następnie przekazać ją następnym pokoleniom, żyjącym już w odrodzonej Polsce. Dla Polaków 11 listopada to dzień, który należy pielęgnować z najwyższą godnością i szacunkiem, gdyż jak mawiał Marszałek Józef Piłsudski:

“Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Mając w pamięci te słowa bądźmy zatem orędownikami tych słów.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do uczestniczenia w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

– 10 listopada 2023 roku o godz. 18:00  w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada odbędzie się „Koncert Pieśni Patriotycznej” zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”.

– 11 listopada 2023 roku o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Małej Wsi. Po Mszy zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Mała Wieś do wywieszenia Biało-Czerwonej Flagi. Pokażmy swój patriotyzm i szacunek do tradycji.