Syreny alarmowe

1 sierpnia 2021 roku o godzinie 17.00, w 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Gminy Mała Wieś zostaną uruchomione syreny alarmowe. Syreny alarmowe będą uruchomione na okres 1 minuty i będą emitować dźwięk ciągły. To wyraz hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych podczas Powstania Warszawskiego.

Podatek akcyzowy, za faktury z okresu od 1 lutego do 31 lipca 2021 r

Przypominamy, że w celu otrzymania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy od 02.08.2021 r. do 31.08.2021 r. złożyć wniosek wraz z:

 • oświadczeniem,
 • fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego (za okres od 1 lutego
  2021 r. do 31 lipca 2021 r.),
 • dokumentem wydanym przez Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierającym informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w ostatnim dniu każdego miesiąca w roku 2020 (dotyczy to tylko tych hodowców bydła, którzy nie dołączyli tego dokumentu do wniosku składanego w I turze),
 • oświadczeniem dzierżawcy i wydzierżawiającego (w przypadku posiadania dzierżaw)

Limity, obowiązujące w 2021 roku, stanowią sumę:

 1. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku za 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu producenta rolnego,
 2. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku za 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

W przypadku bycia rolnikiem ryczałtowym lub podatnikiem podatku VAT prosimy o taką informację w załączeniu do wniosku. Faktury zostaną odesłane za pomocą Poczty Polskiej wraz z decyzją.

Druki są dostępne do pobrania na stronie malawies.pl  w zakładce Dokumenty   Zwrot podatku akcyzowego oraz w Urzędzie Gminy Mała Wieś.

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy umieścić w kopercie/ teczce/ koszulce i wrzucić do urny przed Urzędem lub wysłać na adres: Urząd Gminy Mała Wieś, ul. Kochanowskiego 1, 09-460 Mała Wieś. ( wraz z zapisanym numerem telefonu wnioskodawcy)

Dokumenty:

 1. akcyza wniosek
 2. oświadczenie
 3. zestawienie faktur o zwrot podatku akcyzowego

Drugi etap kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”

Tradycyjne urzędy, w których trzeba czekać w kolejkach i w których traci się czas i energię, odchodzą powoli do lamusa. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego – również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Elektronicznie można też otrzymywać z ZUS świadczenia – wystarczy założyć konto w banku i zmienić sposób wypłaty zasiłku, emerytury czy renty.

E-urzędy i e-usługi dla obywateli są w Polsce powszechnie dostępne. Coraz więcej spraw możesz załatwić szybko, wygodnie i w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy mieć konto w banku i profil zaufany. Tak samo jest w ZUS. Dzięki Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz usłudze e-wizyty w ZUS możesz załatwić wiele spraw. Bez osobistego kontaktu możesz również otrzymywać z ZUS świadczenia.

ZUS to nie tylko emerytury i renty, które otrzymują seniorzy. ZUS to także wsparcie dla młodych, aktywnych zawodowo osób, które korzystają ze świadczeń w konkretnych życiowych sytuacjach, np. z zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka lub z zasiłku chorobowego, gdy nie mogą pracować. (więcej…)

Zebranie sołeckie wsi Mała Wieś

Sołtys wsi Mała Wieś wraz z Radą Sołecką ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na zebranie sołeckie, które odbędzie się w dniu 30.07.2021 r. o godzinie 18.30 w Strażnicy OSP Mała Wieś. Zebranie będzie dotyczyć funduszu sołeckiego.

Sołtys Małej Wsi
/-/ Małgorzata Kokosińska

V Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi o puchar Wójta Gminy Mała Wieś

W niedzielę 25 lipca na Boisku Sportowym im. Rafała Kozickiego w Małej Wsi odbyły się rozgrywki V Turnieju Piłki Plażowej w Małej Wsi o puchar Wójta Gminy Mała Wieś, organizatorem którego było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.

W Turnieju Piłki Plażowej udział wzięło 5 drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali niezastąpieni Sędziowie Pan Sławomir Kordulasiński z Małej Wsi oraz Pan Henryk Czarnecki z Dzierżanowa. Dziękujemy serdecznie za bezinteresowną pomoc i pracę na rzecz lokalnej społeczności!

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu za objęcie Honorowym Patronatem naszych rozgrywek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.

Drużyny zwycięskie otrzymały puchary, a byli to:

I miejsce- U.K.S. GROT MAŁA WIEŚ

II miejsce- PANCHO TEAM

III miejsce- A.C. PAJACE

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy. Dziękujemy za odwagę i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za dobre humory i przede wszystkim zdrową rywalizacja, która była po prostu super zabawą! Do zobaczenia za rok! (więcej…)

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mała Wieś

Wójt Gminy Mała Wieś informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji zadania pn. „Aktualizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest dotyczących osób fizycznych i prawnych do programu usuwania wyrobów zawierających azbest oraz aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest w gminach tj. Gostynin, Pacyna, Mała Wieś oraz Miasto i Gmina Gąbin należących do Związku Gmin Regionu Płockiego na lata 2021-2032 wraz z aktualizacją Baz Azbestowych”  w ramach konkursu na realizację zadań wynikających z „Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032” ogłoszonego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, od dnia 26 lipca do 13 sierpnia 2021 r. na terenie Gminy Mała Wieś przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzację wyrobów zawierających azbest przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez członków Zarządu Związku Gmin Regionu Płockiego.

Mieszkańców Gminy Mała Wieś, użytkowników wyrobów zawierających azbest prosimy o udzielenie niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów.

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazanie takiej informacji ankieterowi i udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu. Ankieterzy wyposażeni będą w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków.

Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

Wakacje z MultiOsadą – sierpień 2021

Przedstawiamy Wam propozycję wakacyjnych zajęć na miesiąc sierpień. Zapraszamy Was do Gminnego Centrum Kultury MultiOsada na m.in. warsztaty kulinarne, sportowe i plastyczne. Nie zabraknie oczywiście także uwielbianego przez wszystkich wyjazdu.

Proponowane przez nas zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem wycieczki! W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci powyżej 6 roku życia! Na każdą z naszych propozycji obowiązują zapisy do dnia 30.07.2021r. Ilość miejsc niestety ograniczona!

Biorąc pod uwagę sytuacje, że zainteresowanie zajęciami lipcowymi było ogromne, a my nie mogliśmy wszystkich przyjąć informujemy, że pierwszeństwo udziału w zajęciach sierpniowych mają dzieci, którym nie udało się zakwalifikować do zajęć lipcowych. Niestety, cały czas obowiązują nas limity osób i nie możemy przyjąć wszystkich dzieci…nad czym bardzo ubolewamy.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 570-604-310. (więcej…)

II Rajd Rowerowy “Rowerem przez Gminę Mała Wieś 2021” – 31 lipca 2021

Drodzy rowerzyści!!! Informujemy, że ustalona została nowa data II Rajdu Rowerowego “Rowerem przez Gminę Mała Wieś 2021”. W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, SKW MALWA oraz Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na Rajd zapraszamy 31 lipca br. (SOBOTA) Wierzymy, że tym razem wszystko pójdzie zgodnie. W trakcie rajdu zaprosimy wszystkich uczestników na grilla! Zapisy do 29 lipca

Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia!

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rajdu.

Karta zgłoszeniowa –  osoba pełnoletnia rajd rowerowy

Karta zgłoszeniowa – osoba niepełnoletnia rajd rowerowy (więcej…)

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą. (więcej…)

Mała Wieś PAMIĘTA!!!

Zbliża się 1 sierpnia – 77 rocznica Powstania Warszawskiego.
W imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, Proboszcza Parafii Orszymowo oraz Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. W godzinie „W”  przy grobie majora Jana Jaroszka bohatera walk powstańczych złożymy kwiaty i odmówimy wspólnie modlitwę.
8 sierpnia zapraszamy na Koncert Piosenki Powstańczej, który odbędzie się w specjalnie przygotowanej scenerii przed budynkiem MultiOsady. Kapela Sztajer, kultywuje tradycje folkloru warszawskiego koncertując na ulicach warszawskiej starówki. Podczas 2 godzinnego koncertu usłyszymy wiele “zakazanych piosenek” którymi ludność stolicy potrafiła wykpić terror niemieckiego okupanta, swym charakternym, stolicznym sznytem.
Będą to wyjątkowe chwile, które na długo zostaną w Waszych sercach. Zapraszamy. (więcej…)

Content | Menu | Access panel