PIKNIK DLA DZIECI – Mała Wieś 2021

Tych najmłodszych, jak i nieco starszych wraz z rodzicami (opiekunami) zapraszamy na Piknik dla Dzieci w niedzielę 4 lipca. Całość rozpocznie się już o godzinie 14:00 przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. O dobrą zabawę zadbają organizatorzy oraz Partnerzy imprezy. Będą animacje dla najmłodszych, koncert muzyczny, pokaz strażacki, stanowisko z zabawkami, malowanie twarzy, afrykańskie warkoczyki, balonowe stworki oraz oczywiście strefa darmowych smakołyków. Tego dnia nie zabraknie również chodzących maskotek i Waszych ulubionych Zwierzakolubów.

Zaplanowaliśmy dla Was moc atrakcji i niespodzianek dlatego nie może Was zabraknąć. ZAPRASZAMY (więcej…)

I Rajd Rowerowy- Mała Wieś 2021

13 czerwca spotkaliśmy się przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi na pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym, który był niewątpliwie rekordowym pod względem uczestników. Ponad 130 miłośników dwóch kółek pokonało 24 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Orszymowo – Główczyn – Dzierżanowo – Liwin – Święcice – Ściborowo – Mała Wieś. Wszystko było tak jak być powinno, rowerzyści w doskonałych humorach, ciepło, słonecznie i przede wszystkim bezpiecznie. Jedynym minusem tego dnia był mocno wiejący wiatry, który czasami utrudniał jazdę ale i tak nie za specjalnie zwracaliśmy na niego uwagę. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali niezastąpieni jak zawsze Strażacy Ochotnicy z OSP Podgórze, Mała Wieś i Stare Gałki oraz Policjanci z Posterunku Policji w Wyszogrodzie za co ogromnie dziękujemy!

Z roku na rok rajdy organizowane na terenie Gminy Mała Wieś zyskują na popularności. Coraz więcej rowerzystów decyduje się dołączyć, a są tez tacy którzy są z nami od pierwszego RAJDU.

„Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 18 lipca, o którym szczegółowe informacje już wkrótce. (więcej…)

Od 1 lipca 2021 r. składanie wniosków o “Dobry start” (300+) do ZUS wyłącznie drogą elektroniczną

15 czerwca br. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022. Składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej. Przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wypłata świadczenia będzie się odbywać w formie bezgotówkowej, na wskazany numer rachunku bankowego. (więcej…)

Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli

Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału. (więcej…)

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny będzie wyświetlana tylko w aplikacji mObywatel

Każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny (niezależnie, czy posiada Kartę w wersji tradycyjnej, elektronicznej czy obu) będzie mógł z niej korzystać dzięki aplikacji mObywatel.
Obecnie karta ma dwie formy: plastikowego dokumentu oraz aplikacji mKDR na smartfona.
Dotychczasowa aplikacja mKDR zostaje zamknięta z końcem czerwca 2021 r.
Właściciele Karty Dużej Rodziny powinni pobrać aplikację mObywatel, gdyż to właśnie dzięki niej nadal będą mieć dostęp do swojej karty.
Osoby, które nie będą miały dostępu do mObywatela, będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych. (więcej…)

Kino pod chmurką – 25 czerwca 2021, godz. 21:00

Pogoda ostatnimi dniami rozpieszcza nas promieniami słońca i coraz cieplejszymi wieczorami. Nasze myśli i działania ukierunkowane są już na wakacje, do których z każdym dniem się przybliżamy. Dlatego już dziś, w imieniu Wójta Gminy Mała Wieś, GKRPA oraz GCK MultiOSada w Małej Wsi zapraszamy na wspólne rozpoczęcie wakacji rodzinnym seansem filmowym.
25 czerwca czyli w dzień zakończenia roku szkolnego zapraszamy na Kino pod Gwiazdami przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi.
Zaplanowany został dla Was familijny film “Benji”, który jesteśmy przekonani, że skradnie serca zarówna młodszych jak i starszych. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi przygotuje wygodne leżaki, kocyki i klimatyczną scenerię – będzie wyjątkowo, jeżeli oczywiście do nas dołączycie. Z uwagi na późną godzinę (niestety inaczej się nie da) prosimy aby wszystkie dzieci były pod opieką osoby dorosłej! (więcej…)

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni. (więcej…)

Content | Menu | Access panel