Zapraszamy na spływ kajakowy

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie zaprasza na spływ kajakowy. Miejsce zbiórki – Przystań Januszew. Nadchodzący cykl warsztatów to kolejna część realizacji zadania publicznego pod nazwą „Telewizję porzucamy do Orszymowa zapraszamy – aktywne lato”.

 

Afrykański pomór świń ( ASF ) – Gmina Mała Wieś w strefie niebieskiej

W dniu 13 sierpnia 2019 roku w Urzędzie Gminy Mała Wieś odbyło się spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Płocku lek. wet. Markiem Sankiewiczem. W spotkaniu wzięli udział hodowcy trzody chlewnej, sołtysi oraz mieszkańcy Gminy Mała Wieś. W związku  ze stwierdzeniem w miejscowości Gawarzec Dolny, gmina Czerwińsk nad Wisłą ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku poinformował, iż do obszaru zagrożenia (strefa niebieska) włączone zostały w całości gminy: Mała Wieś i Wyszogród. Szczegółowe informacje dotyczące  zasad  na obszarze zagrożenia  i bioasekuracji zamieszczone są w załącznikach. (więcej…)

XXI Dni Gminy Mała Wieś

Serdecznie zapraszamy na świętowanie Dni Gminy Mała Wieś. Rozpoczynamy już w piątek 06.09 prelekcją historyczną „Polska Niepodległa w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej”, która odbędzie się w GCK MultiOsada. W ramach XXI Dni Małej Wsi, od 07.09 do 08.09 odbędą się koncerty, a na scenie wystąpią między innymi: TRUBADURZY, BAHAMA BONEY M, DEJW, CAPRII oraz PIOTR KWIATKOWSKI. (więcej…)

Spotkanie z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim

W dniu 8 sierpnia 2019 roku w Urzędzie Gminy Mała Wieś odbyło się spotkanie ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego oraz radnego sejmiku województwa mazowieckiego Artura Tomasza Czaplińskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Mała Wieś Andrzeja Pielata i Wójta Gminy Mała Wieś Zygmunta Wojnarowskiego. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Staroźreby Kamil Groszewski oraz radni, sołtysi i mieszkańcy  Gminy Mała Wieś.

(więcej…)

Afrykański Pomór Świń – Strefa czerwona

W następstwie opublikowania w dniu 6 sierpnia 2019 r. decyzji Komisji (UE) 2019/1327 z dnia 5 sierpnia 2019 zmieniającej załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku informuje, że do obszaru objętego ograniczeniami włączone zostały w całości gminy: Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów i Słubice. (więcej…)

Content | Menu | Access panel