W sobotę – 16 września 2017r. – sześćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców naszej gminy uczestniczyła w wyjeździe do Skierniewic – na Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Była to największa plenerowa impreza w Skierniewicach – 40 Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Tegoroczne święto miało charakter szczególny. W tym roku przypadła 40 edycja imprezy, odbyły się ponadto po raz 20 Targi Ogrodniczo-Rolne, a wszystko w czasie obchodzonego 560- lecia nadania praw miejskich miastu Skierniewice. Dlatego wszystkie główne atrakcje odbyły się w formacie XL. Święto tradycyjnie rozpoczęła barwna parada (zdjęcia w załączeniu) pod hasłem ,,Święto w wymiarze XL’’, które przeszła ulicami Skierniewic. Nie zabrakło pięknych dziewcząt , które powalczyły o tytuł ,,Kwiatu Skierniewic 2017r.’’. Sporo atrakcji czekało na gości na organizowanych po raz dwudziesty Targach Ogrodniczo-Rolnych, a na licznych wystawach można było zachwycać się barwnymi i wyjątkowymi kompozycjami kwiatowo-owocowo- warzywnymi. Na przybyłych gości czekały również Targi Zdrowej Żywności, Ogrodniczy Festiwal Najmłodszych czy Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadził gość specjalny znany m. in. z programów: Pytanie na śniadanie czy Dzień Dobry TVN – Paweł Loroch. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli możliwość nie tylko skosztowania skierniewickich specjałów, ale również okazję do przyjrzenia się przygotowaniu potraw z dużym udziałem warzyw i owoców, promujących zdrowy tryb życia i porozmawiania z kucharzami.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z kwiatami, bylinami, krzewami ozdobnymi oraz rękodziełem artystycznym. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli zadowoleni, a nasze ogrody wypięknieją, wzbogacając się o piękne kwiaty i krzewy ozdobne.