GCK MultiOsada – Biblioteka Publiczna organizuje zbiórkę książek – w ramach konkursu ,,Zbieramy książki dla polskich szkół na Wileńszczyźnie”. Organizatorem tej wyjątkowej akcji jest Starostwo Powiatowe w Płocku.
100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na wiele sposobów: uroczystymi apelami, wspominaniem bohaterów, imprezami sportowymi. Można też wesprzeć dzieci i młodzież uczące się w polskich szkołach, ale poza granicami naszego kraju. Z taką inicjatywą wyszedł Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który postanowił zorganizować konkurs dla bibliotek leżących na terenie Powiatu Płockiego. Jego ideą jest zebranie jak największej liczby książek, które później zostaną przekazane polskim szkołom na Wileńszczyźnie.
Zachęcamy naszych mieszkańców do przyłączenia się do naszej zbiórki i przynoszenie książek do GCK MultiOsada w Małej Wsi ul. Warszawska 31 do dnia 29 maja 2018 r. w godzinach : poniedziałek – piątek 8.00-18.00 oraz sobota 8.00-14.00
Tematyka książek jest dowolna: może to być literatura piękna, a także publikacje naukowe i historyczne. Książki, które zostaną zebrane podczas konkursu będą przekazane do polskich szkół na Wileńszczyźnie. Biblioteka, która zbierze największą liczbę książek otrzyma nagrodę rzeczową od Organizatora.
Serdecznie zapraszamy do wsparcia polskich uczniów na Wileńszczyźnie!
Regulamin konkursu
autor: Ewa Grzelak