9 maja podczas obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi gościło panią Barbarę Kosmowską – autorkę wielu powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pisarka ma na swoim koncie ponad 20 książek, za które otrzymała wiele nagród. Jej powieść „Pozłacana Rybka” otrzymała tytuł Książki Roku 2007 przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Innymi ciekawymi pozycjami tej autorki są: Głodna kotka, Teren prywatny, Prowincja, Gobelin, Buba, W górę rzeki, Niebieski autobus, Myślniki, Buba: Sezon ogórkowy, Puszka, Dziewczynka z Parku, Niechciana oraz wiele innych.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie. Mimo tak licznej grupy pani Barbara nie miała problemu z zainteresowaniem młodzieży swoją osobą. Młodzież chętnie wysłuchała historii o książkach naszego gościa, o różnych sytuacjach życiowych, które stają się inspiracją dla jej opowiadań. Książki pani Kosmowskiej poruszają tematy aktualne dla współczesnej młodzieży – okresu buntu oraz dorastania. Atmosfera spotkania była niezwykle przyjazna i ciepła, a panią Barbarę odebraliśmy, jako osobę emanującą pozytywną energią i serdecznością – jest ciepłą, skromną i pełną humoru osobą, która darzy wielkim szacunkiem odbiorców swoich książek. To było z całą pewnością spotkanie autorskie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i uczniom z w/w placówek szkolnych za przyjęcie naszego zaproszenia na dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy serdecznie również Panu Wójtowi Gminy Mała Wieś za umożliwienie przywozu dzieci do MultiOsady.
autor: Ewa Grzelak

Fotorelacja