Pachnąca lasem choinka, prezenty, kolędowanie i zabawy na śniegu… Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia jest czymś, czemu ulega każdy bez względu na wiek. Dzieci cieszą się z przybycia Świętego Mikołaja, czekają z utęsknieniem na Wigilię. 

Aktorzy z Teatru MASKA z Krakowa, wspólnie z ich Małą bohaterką Kasia są bardzo ciekawi świąt. W te święta postanowili wystawić na próbę samego Świętego Mikołaja! Czy on naprawdę istnieje? Czy zostawia prezenty? – Te pytania wciąż pojawiają się w ich głowie. A co, jeśli w tym roku Kasia nie będzie grzeczna, lub wcale nie napisze listu z prośbą o podarek? Po całym dniu psot zasypia, ani myśląc czekać na Mikołaja. Kiedy białe płatki zaczynają wirować, a powietrze drży od dźwięku małych dzwoneczków- w tę niezwykłą noc nie ma rzeczy niemożliwych. W pokoju dziewczynki zjawia się kolejno trzech posłańców, którzy udowodnili, że warto jest wierzyć i czynić dobro. Kasia zdążyła jeszcze napisać list do Mikołaja, a świąteczny duch zagości tego roku także w jej domku!
„Nadchodzące Święta każdy zapamięta” – to temat dzisiejszego przedświątecznego teatrzyku w MultiOsadzie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Podgórzu, Oddziału Przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Mała Wieś Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu, za umożliwienie przywozów przedszkolaków na dzisiejsze przedstawienie.
autor: Ewa Grzelak 

Fotorelacja