27 lat grania to poważna część historii Polski. Przez ten okres Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomogła praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich Wolontariuszy i darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro Polaków, którzy od lat grają razem z nami.


Niedzielny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Małej Wsi to praca i zaangażowanie wolontariuszy, dzieci i ich rodziców, młodzieży, nauczycieli, strażaków ochotników oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. „Sztab” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, składa serdeczne podziękowania mieszkańcom naszej gminy za czynne włączenie się do działań w ramach XXVII Finału W.O.Ś.P. w dniu 13 stycznia 2019r.
Nasz niedzielny finał WOŚP w Małej Wsi to wyraz Państwa hojności, otwartości serc, wzajemnej życzliwość oraz wulkan pomysłów wielu wspaniałych ludzi. Dziękujemy wszystkim 90 wolontariuszom, ich opiekunom i rodzicom, którzy poświęcili swój czas tworząc „orkiestrową” atmosferę.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy wystąpili podczas naszego niedzielnego koncertu w Małej Wsi, a byli to:
– Chór Szkoły Podstawowej w Małej Wsi,
– Rodzice dzieci z Samorządowego Przedszkola w Małej Wsi,
– Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z Małej Wsi ,
– Harcerski Zespół wokalno-instrumentalny UKUDEMIA ,
– Klub taneczny PASJONAT z Małej Wsi,
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi,
– Dee Dee&Tonio dla dzieci

Podczas koncertu dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje. Najwyższą cenę uzyskaliśmy z licytacji Dnia w fotelu Starosty Płockiego za kwotę 500,00 zł oraz Voucheru na usługi glazurnicze, również za kwotę 500,00 zł. Równie wielkie emocje wzbudziła licytacja koszulek i gadżetów z logo Wielkiej Orkiestry, które zlicytowane zostały za łączną kwotę ponad 2500,00 zł
Podarunków od instytucji i ludzi dobrej woli na tegoroczną licytację było bardzo dużo. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy chętnie wsparli szczytny cel WOŚP, a byli to:
– Wójt Gminy Mała Wieś Pan Zygmunt Wojnarowski
– Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek
– Pan Albin Dynarek – Radny Gminy Mała Wieś
– Pani Agnieszka Chorębiewska – „Zaszufladkowane”
– Pani Justyna Duch
– Pani Anna Kurpiewska – uczestniczka programu „Bake Off ale ciacho!”
– Pani Urszula Kaźmierczak
– Pan Dariusz Maćkiewicz
– Pani Iwona Rosiak
– Pani Halina Nowacka
– Pani Ewelina Sutkowska
– Pan Arkadiusz Wójcik
– Pan Sławomir Duch
– Pani Jadwiga Milewska
– Pani Elżbieta Szymańska
– Pan Zdzisław Wiśniewski
– Pan Wojciech Janowski Groszek OFF ROAD
– Pani Małgorzata Szpalerska
– Pani Karolina Koper
– Pani Andżelika Gołębiowska
– Pani Ewa Kacprzak Ośrodek Zdrowia
– Pan Adam Małkiewicz
– Pan Paweł Mosakowski Mosakowski
– Pani Zofia Stępka

Firmy i Instytucje :
– Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
– Starostwo Powiatowe w Płock
– Urząd Gminy w Małej Wsi
– 64 drużyna ADH Zośka i Alek i Gromada Zuchowa Jędrusie z Małej Wsi
– Ochotnicza Straż Pożarna w Małej Wsi
– Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Gałkach
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach
– Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym
– Związek Nauczycielstwa Polskiego
– Bank Spółdzielczy w Małej Wsi
– Animatorzy Dee Dee i Tonio
– Pracownia Ceramiczna Gosi Małgorzata Kruk
– Firma BESPRO Michał Stefaniak Mała Wieś
– PPHU Młyn Wilkanowo Wiesław i Krzysztof Gruszczyńscy Wilkanowo
– Stacja Spółdzielnia Usług Rolniczych Mała Wieś
– Me & You Joanna Maćkiewicz
– Mateusz Iwański MW Auto Serwis
– Agrafka Anna Zwierzchowska- Kołodziejczyk
– EMKA Kwiaciarnia Magdalena Kordulasińska
– Babski Raj- Ewelina Korzeniewska, Dorota Chojnacka Mała Wieś
– Pani Sylwia Chorębiewska – Hurtownia „Piosyl” Mała Wieś

Dziękujemy również wszystkim anonimowym darczyńcom.
Dziękujemy kadrze nauczycielskiej i uczniom Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Małej Wsi, za przygotowanie hali, za piękną dekorację i za wszelką pomoc jaką nam udzielili.
Dziękujemy Szkole Podstawowej w Dzierżanowie, Szkole Podstawowej w Podgórzu, Szkole Podstawowej w Małej Wsi, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie, Samorządowemu Przedszkolu z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi oraz Gimnazjum w Małej Wsi za włączenie się w naszą akcję. Dziękujemy za zbiórki w szkołach oraz za opiekę nad wolontariuszami.
Dziękujemy również wolontariuszom, którzy kwestowali podczas koncertu. Dziękujemy naszym wspaniałym seniorom za sprzedaż biletów, Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Malwa za pyszności w kawiarence, uczestnikom i pracownikom Dziennego Domu Senior Plus w Małej Wsi i Środowiskowego Domu Samopomocy w Starych Święcicach za pyszne pierogi, krokiety, słodkości i upominki, Szkole Podstawowej w Małej Wsi za loterię i sprzedaż opasek oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi za pomiar ciśnienia, sprawdzanie wagi i badanie krwi.
Szczególne podziękowania składamy Pani Annie Sadkowskiej, za poprowadzenie wspólnie z Dyrektor GCK MultiOsada całego koncertu i licytacji.
Równie serdeczne i gorące podziękowania dla ekipy zliczającej pieniądze za sprawną i skrupulatną akcję. Wielkie dzięki dla naszych strażaków ochotników z naszej gminy, Wasza obecność sprawia, że czujemy się bezpiecznie!
Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że w tym roku pobiliśmy kolejny rekord!!! Kwota zebrana w ramach XXVII Finału WOŚP przez Sztab przy Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi to 52697,57zł. Na ten piękny rekordowy wynik pracowała z nami w tym roku Gmina i Miasto Wyszogród, którzy wzbogacili naszą zbiórkę o kwotę 14809,14zl. Kwota zebrana przez Gminę Mała Wieś to 37888,43(w roku ubiegłym zebraliśmy 24503,87zł). Choć udało nam się pobić rekord z ubiegłego roku, to wszyscy doskonale wiemy, że nie o bicie rekordów tu chodzi, a o bycie z sobą i dla siebie nawzajem o zbiórkę na szczytny cel, który zachęca do działania!
autor: Ewa Grzelak

Fotorelacja