Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Kultywowanie pięknych ludowych zwyczajów to nasz obowiązek zwłaszcza w czasach, gdy większość z nas w zawrotnym tempie podąża do nowoczesności. Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania Koszyczków Wielkanocnych Wójt Gminy Mała Wieś i Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi serdecznie zapraszają rodziny z terenu naszej gminy do udziału w konkursie pt. „Koszyczek Wielkanocny”.

Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i wrażliwości artystycznych, rozwijanie kreatywności oraz pielęgnowanie więzi rodzinnych.
Praca konkursowa musi być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału. Niedopuszczalne jest użycie elementów z seryjnej produkcji.
Ważnym jest, aby praca konkursowa kultywowała do tradycji Wielkanocnych. Powinna zawierać tradycyjne elementy takie jak: jajka, baranek, kurczaczek, zajączek, kwiatek itp. Elementy te nie mogą być z seryjnej produkcji, każdy element powinien zostać wykonany własnoręcznie przez uczestników konkursu. Pamiętajmy też, żeby nie wykonywać prac z materiału, który szybko ulegnie zepsuciu.
Zachęcamy Państwa do wspólnego rodzinnego wykonania koszyczków wielkanocnych… mama, tata, dziecko, dziadek, babcia a może wujek i ciocia? … sami zdecydujcie kogo zaprosicie do wspólnego wykonania Waszej wyjątkowej pracy.

Na Państwa prace konkursowe czekamy do 12 kwietnia. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

autor: Ewa Grzelak

Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa