„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie…” to hasło, to najlepsze odzwierciedlenie Wystawy Rękodzieła Lokalnego, która odbyła się w dniach 12-13 czerwca w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi. Zawsze z łatwością przychodzi nam podziwianie tego co spotkaliśmy, zobaczyliśmy w miejscach położonych daleko od nas. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że blisko nas, tuż za rogiem są również uzdolnione osoby, których prace są równie piękne i wyjątkowe jak te spotkane w dalekich zakątkach naszego kraju. Dlatego też, Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zorganizowało wystawę Rękodzieła Lokalnego, w celu zaprezentowania prac naszych mieszkańców. Ich skromność jest tak ogromna, że sami nie potrafią się pochwalić swoim talentem, a na prawdę jest czym.
Podczas dwudniowej wystawy odwiedziło nas ok 300 osób, wśród nich byli również uczniowie Szkół z terenu naszej Gminy, przyjazd których umożliwił Wójt Gminy Mała Wieś, za co serdecznie dziękujemy.
Podsumowaniem tego wyjątkowego wydarzenia było spotkanie Wójta Gminy Mała Pana Zygmunta Wojnarowskiego i Dyrektor GCK MultiOsada Pani Ewy Grzelak z wszystkimi wystawcami w piątek 14 czerwca. Podczas spotkania, gospodarze podziękowali Lokalnym Twórcom za wspólnie spędzony czas i pogratulowali im ich talentów, wręczając pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne kwiatki. Serdecznie Dziękujemy wszystkim wystawcom, za zaprezentowanie swoich prac, za poświęcony nam czas i przede wszystkim za przemiłą atmosferę, którą stworzyli podczas wystawy.

Swoje prace podczas wystawy zaprezentowali:
1.Pan Zdzisław Wiśniewski – Malarstwo
2.Pani Halina Nowacka – Koronkarstwo
3.Pani Zofia Krystek – Riszelie
4.DPS w Zakrzewie Kościelnym – prace wykonane prze uczestników Terapii Zajęciowej
5.Pan Waldemar Rypiński – Dziwy z Lasu i Wypalanie w Drewnie
6.Pani Helena Filipiak – Koronkarstwo
7.Pani Jadwiga Sienkiewicz – Haft Krzyżykowy i Zaściełanie
8. Pan Mariusz Szparadowski – Malarstwo
9. Pani Katarzyna Boszko – Rzeźba w Drewnie
10. Elżbieta Szymańska – Decoupage oraz filcowanie na sucho
11.Pan Ireneusz Domański – Rzeźba w Drewnie
12. Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach – prace wykonane przez uczestników Terapii Zajęciowej
13. UTW Mała Wieś – Biżuteria z filcu
oraz obrazy śp. Pana Kazimierza Senkowskiego (prace wystawiło Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi).

Fotorelacja: [KLIK]

Ewa Grzelak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi