Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego móc raz jeszcze wrócić pamięcią do wzruszającej, wspaniałej chwili zawarcia związku małżeńskiego. Taką okazję do wspomnień w sobotę, 14 grudnia 2019 roku miało 5 par małżeńskich z terenu Gminy Mała Wieś, które obchodziły uroczystość Złotych Godów.
Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że Jubilaci są wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń. Wyraził podziw i szacunek dla świętujących małżeństw. Złożył gratulacje i życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu. Następnie wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Elżbietą Marciniak dokonał wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanych przez Prezydenta RP.

Odznaczenia wręczono następującym parom małżeńskim:

  1. Genowefie i Stanisławowi Ambroziak
  2. Krystynie i Władysławowi Gawinowskim
  3. Mieczysławie i Józefowi Klimczewskim
  4. Mariannie i Franciszkowi Koper
  5. Annie i Władysławowi Korzeniewskim

Jubilatom wręczono legitymacje, listy gratulacyjne oraz kwiaty. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana, a następnie odśpiewano Jubilatom gromkie „STO LAT” i zaproszono na tort jubileuszowy, który wykonała mieszkanka naszej gminy Anna Kurpiewska –uczestniczka programu „Bake off – Ale ciacho”. Czas zgromadzonym na sali uczestnikom wydarzenia umilili harcerze z 64 Artystycznej Drużyny Harcerskiej im. Zośki i Alka wraz z zuchami z 46 Gromady Zuchowej „Jędrusie”. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Wspólnie z Jubilatami świętowali ich bliscy, którzy przybyli na uroczystość.

Wszystkim odznaczonym małżeństwom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia i kolejnych wspólnie spędzonych jubileuszy!

Galeria zdjęć