Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w MultiOsadzie to również czas konkursu świątecznego, który stał się naszą tradycją ponieważ organizowany jest już przez nas od kilku lat. Każdego roku do wykonania jest praca związana z naszymi ulubionymi świętami- Bożym Narodzeniem. Chcąc po raz kolejny rozpalić w sercach mieszkańców Naszej Gminy Świątecznego Ducha, zaprosiliśmy ich razem z rodzinami do udziału w konkursie na wykonanie Korony Jednego z Trzech Króli. Korona musiała być wykonana własnoręcznie przez uczestników konkursu, tj. rodzinę jako forma przestrzenna według wszelkich możliwości twórczych z dowolnego materiału, technika była zupełnie dowolna.

Do wyłonienia I,II i III miejsca zostało powołane przez Organizatora Jury konkursowe w składzie: Proboszcz Parafii Mała Wieś ks. Edward Kuzak; Sekretarz Urzędu Gminy w Małej Wsi Ewelina Kołodziejska oraz dyrektor Samorządowego Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym w Małej Wsi Alicja Białecka.

Jury konkursowe spotkało się z bardzo trudnym zadaniem, wszystkie prace są wyjątkowe i wymagały bardzo dużo zaangażowania podczas ich wykonania, bo jak sami stwierdzili tegoroczny temat pracy konkursowej był wyjątkowo trudny.

Podczas oceny Jury nie znało ich adresatów, każda ozdoba posiadała jedynie numer, który przydzielony został podczas dostarczenia pracy wraz z kartą zgłoszeniową.

Ocena prac przez jury odbyła się w formie indywidualnej w dniu 20.12.2021 i każdy wybrał 1,2 i 3 miejsce (ewentualne wyróżnienie), na tej podstawie prace otrzymywały pkt., a po ich zliczeniu wyłonieni zostali laureaci 3 miejsc. Podczas oceny jury zwróciło szczególnie uwagę na estetykę, trwałość materiałów oraz na wkład pracy jaki trzeba było włożyć w wykonanie Korony.

Przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce- Rodzina Nowackich z Borzenia – reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka

II miejsce- Rodzina Mielczarek z Małej Wsi – reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek

III miejsce- Rodzina Szulc ze Starych Gałek – reprezentant rodziny Pani Monika Szulc

Wyróżnienie- Rodzina Krystek ze Starych Święcic- reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego świątecznego konkursu. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni słodkim upominkiem i dyplomem z udział w konkursie. Po odbiór nagród zapraszamy od jutra tj.22.12.2021 od godziny 10.00 (pozostałe dni w godzinach 08:00-16:00). Informujemy również, że 24.12.20021 r.(wigilia) nie pracujemy, więc osoby które nie zdążą odebrać nagród w dniach 22-23 grudnia zapraszamy po świętach

W konkursie udział wzięły następujące rodziny:

  1. Rodzina Grzeleckich z Małej Wsi- reprezentant rodziny Andżelika Grzelecka
  2. Rodzina Oździńskich z Nakwasina– reprezentant rodziny Pani Anna Oździńska
  3. Rodzina Szulc ze starych Gałek- reprezentant rodziny Pani Monika Szulc
  4. Rodzina Nowackich z Borzenia- reprezentant rodziny Pani Halina Nowacka
  5. Rodzina Krystek ze Starych Święcic- reprezentant rodziny Pani Zofia Krystek
  6. Rodzina Jendrzejewskich z Nowych Święcic- reprezentant rodziny Pani Anna Jendrzejewska
  7. Rodzina Kokosińskich z Niździna- reprezentant rodziny Pani Magdalena Kokosińska
  8. Rodzina Mielczarek z Małej Wsi- reprezentant rodziny Pani Paulina Mielczarek.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Dziękujemy również naszej Komisji Konkursowej za poświęcony czas i wzięcie na siebie tego ciężaru, jakim jest wyłonienie 1, 2 i 3 miejsca.

FOTORELACJA

Ewa Stefaniak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi