Rajdy Rowerowe w Gminie Mała Wieś to już kilkuletnia lokalna tradycja, a każdy z nich przyciąga kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek. 26 czerwca grupa ponad 120 rowerzystów w asyście Strażaków OSP Mała Wieś i OSP Podgórze pokonała 24 km trasę drogami Gminy Mała Wieś, która przebiegała przez miejscowości Mała Wieś – Stare Gałki – Chylin – Zakrzewo – Podgórze – Brody Duże – Węgrzynowo – Mała Wieś. Przerwę zaplanowaliśmy w niezwykle pięknym i malowniczym miejscu, jakim był brzeg Wisły w Zakrzewie. Wójt Gminy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zaprosili wszystkich uczestników na zregenerowanie sił przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek.
Dziękujemy właścicielowi działki Panu Romanowi Urbaniakowi, za udostępnienie tego wyjątkowo malowniczego terenu, a dh Edwardowi Kamińskiemu z OSP w Zakrzewie Kościelnym za przygotowanie ogniska.
„Rowerem przez Gminę Mała Wieś” to projekt dofinansowywany ze środków Gminy Mała Wieś w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego przez Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego na realizację zadań publicznych Gminy Mała Wieś z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, którego Beneficjentem jest SKW Malwa, który realizują przy współpracy GCK MultiOsada w Małej Wsi. Honorowym Patronatem nasze wydarzenie objął Starosta Powiatu Płockiego Sylwester Ziemkiewicz.

W imieniu organizatorów dziękujemy Strażakom z OSP Mała Wieś i Podgórza za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejazdu. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, za miłą atmosferę, wspaniałe humory oraz liczny udział. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd, który już w sierpniu.

Fotorelacja

Dyrektor
GCK MultiOsada
/-/ Ewa Stefaniak