Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”. Światowy Dzień Poezji ustanowiony został z inicjatywy UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promowanie czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, ale jest to również okazja do uhonorowania poetów oraz zwiększenia widoczności poezji w mediach. By rozkochać Naszą wyjątkową młodzież w poezji oraz upamiętnić twórczość wspaniałej poetki Wójt Gminy Mała Wieś oraz Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi zapraszają do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. „Twórczość Wisławy Szymborskiej”. Tematyka konkursu nie jest przypadkowa, bowiem Senat RP ustanowił Rok 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej, mając nadzieję, że będzie to doskonała okazja do pełniejszego zaprezentowania jej twórczości, której tematyka jest nadal aktualna.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mała Wieś. Na zgłoszenia czekamy do 21 kwietnia 2023r.
Chętnych chcących wziąć udział w konkursie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, dostępnym również na stronie Urzędu Gminy Mała Wieś www.malawies.pl oraz na stronie www.multiosada.pl

Pliki do pobrania