W dniu 7 listopada 2023 roku, na terenie malowniczej miejscowości Podgórze, odbyły się XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości. To wydarzenie sportowe, które każdego roku przyciąga setki uczestników, młodych adeptów sportu. W tegorocznej edycji biegi ukończyło 651 osób, co świadczy o rosnącej popularności tych zawodów. Organizatorami była Szkoła Podstawowa w Podgórzu oraz UKS BOROWIK, które po raz kolejny udowodniły, że sport i patriotyzm idą ze sobą w parze.

Uroczyste otwarcie biegów odbyło się o godzinie 9:30 na  boisku przy Szkole Podstawowej w Podgórzu w obecności Pana Zygmunta Wojnarowskiego Wójta Gminy Mała Wieś, Pani Karoliny Koper Dyrektor Wydziału Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku i Radnych Gminy Mała Wieś.

Trasa biegu przyciągnęła zarówno miłośników natury, jak i twardych zawodników gotowych na wyzwanie. Biegacze mieli do pokonania dystans 900m. Wyjątkowe połączenie przyrody z duchem rywalizacji sportowej sprawiło, że uczestnicy odczuli zarówno piękno natury, jak i determinację do pokonania trasy.

Organizatorzy zadbali o to, aby zawody były dostępne dla uczestników w różnym wieku. Do rywalizacji przystąpiły 23 szkoły podstawowe i 5 szkól ponadpodstawowych z powiatu płockiego, miasta Płock i Płońsk. Biegi podzielono na trzy kategorie wiekowe – dzieci (klasy IV-VI), młodzież (klasy VII-VIII) i juniorzy (szkoły ponadpodstawowe).

Dzięki zaangażowaniu przyjaciół szkoły uczestnicy zawodów mogli przeżyć niezapomniane chwile pełne pasji, rywalizacji i dumy z bycia Polakiem. Serdecznie dziękujemy: rodzicom uczniów naszej szkoły, strażakom z OSP w Podgórzu, Małej Wsi, Gałkach Starych i Brodach Dużych, uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zakrzewa, Gminnym Centrum Kultury MultiOsada z Małej Wsi.

Zadanie publiczne finansowane ze środków otrzymanych z Gminy Mała Wieś oraz Starostwa Powiatowego w Płocku.

XXVIII Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości to nie tylko sportowe zmagania, ale również wyraz patriotyzmu i miłości do ojczyzny. Organizatorzy udowodnili, że sport może być doskonałą okazją do obchodzenia ważnych chwil historycznych i uczczenia narodowej Niepodległości. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana przez wiele lat i będzie inspiracją dla innych miejscowości, by łączyć sport z miłością do ojczyzny.

Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej w Podgórzu

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych:

Kategoria dzieci – dziewczęta

 1. Słupno
 2. Bodzanów
 3. Bielsk
 4. Radzanowo
 5. Łąck
 6. Stare Proboszczewice

Kategoria dzieci – chłopcy

 1. Łąck
 2. Słupno
 3. Bielsk
 4. Nowy Duninów
 5. Radzanowo
 6. Słubice

Kategoria młodzież – dziewczęta:

 1. Słupno
 2. Wyszogród
 3. Radzanowo
 4. Słubice
 5. Mała Wieś
 6. Łąck

Kategoria młodzież – chłopcy:

 1. Łąck
 2. Słupno
 3. Wyszogród
 4. Mała Wieś
 5. Bodzanów
 6. Stare Proboszczewice

 Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych:

Kategoria juniorki

 1. ZS Wyszogród
 2. ZS im. L. Bergerowej w Płocku
 3. ZS Gąbin
 4. ZSCE Płock
 5. ZST Płock

Kategoria juniorzy:

 1. ZSCE Płock
 2. ZS Wyszogród
 3. ZS Gąbin
 4. ZST Płock