W imieniu własnym, Wójta Gminy Mała Wieś Pana Zygmunta Wojnarowskiego oraz sołectwa Węgrzynowo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w XXII Biesiadzie Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie. Jest nam niezmiernie miło, że zechcieli Państwo razem z nami uczcić tą jakże ważną dla nas wszystkich Polaków rocznicę 101 lat od Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Odzyskanie Niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin. Podczas XXII Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie czciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń Wojny Światowej, którzy stworzyli nam warunki rozwoju ekonomicznego, gospodarczego i cywilizacyjnego.
Nasze piątkowe spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia Sztandaru Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie i  wspólnego odśpiewania Hymnu. Po tej podniosłej chwili swoje wyjątkowe programy słowno-muzyczne przedstawili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie  oraz panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA. Wszystkie wystąpienia były wyjątkowe, wprowadziły nas w stan refleksji, zadumy i wzruszenia…
Tego wieczoru odtworzony został również film krótkometrażowy KASZTANKA stworzony podczas III Festiwalu Filmów o tematyce historycznej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Małej Wsi. Nie zabrakło również wspólnego radosnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych, które przygotowały dla nas Panie Anna Sadkowska i Weronika Korzeniewska.         .
Z całego serca wszystkim dziękujemy za udział w Biesiadzie, dziękujemy mieszkańcom, Radnym Gminy i Dyrektorom Szkół z terenu Naszej Gminy za przybycie. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, nauczycielom i Dyrekcji Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Orszymowie, Szkoły Podstawowej w Dzierżanowie, Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz Paniom z SKW MALWA za miłą i owocną współpracę.  Dziękujemy Pani Ani Sadkowskiej i Pani Weronice Korzeniewskiej za wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Organizatorami XXII Biesiady Pieśni Patriotycznej w Węgrzynowie było Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi, Wójt Gminy Mała Wieś oraz Sołectwo Węgrzynowo.

Fotorelacja: [KLIK]

Ewa Grzelak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi