6 listopada 2019 r. to wielkie święto dla Szkoły Podstawowej w Podgórzu i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Borowik”.

BIEGAMY RAZEM 25 LAT

Kiedy 25 lat temu – w 1995 r. ówczesny dyrektor szkoły zorganizował pierwsze gminne biegi przełajowe nikt z nas nie przypuszczał, że po 25 latach będziemy nadal biegać i to tak licznie.

Niezmiennie nadrzędnym celem organizatorów tej imprezy sportowej oprócz popularyzacji biegów przełajowych jest radosne świętowanie kolejnej już 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w takiej formie stało się tradycją szkoły. Łagodna jesienna pogoda i świeże powietrze przesiąknięte zapachem lasu zachęciło do biegania około 700 zawodników z 28 szkół podstawowych i 4 ponadpodstawowych z powiatów płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego, płońskiego i miasta Płock. Zawody te zaliczane są do współzawodnictwa sportowego szkół w ziemskim powiecie płockim.

Świetniej zabawie w otoczeniu cudownych jesiennych barw towarzyszyła rywalizacja sportowa w duchu fair play. Na najszybszych zawodników pokonujących dystans 1000 lub 1200 metrów czekały nagrody: 6 zwycięzców w każdej z 12 kategorii otrzymało pamiątkowe koszulki promujące podgórską imprezę, dyplomy, a na podium medale. Najlepsze drużyny odjeżdżały z pucharami. Jak co roku wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się kubkiem gorącej herbaty i zregenerować siły posilając się drożdżówką. Całość zadania sfinansowana została ze środków publicznych Starostwa Powiatowego w Płocku i Urzędu Gminy w Małej Wsi, którym składam serdeczne podziękowanie.

Do sportowego świętowania przyłączyli się zaproszeni goście: Pan Zygmunt Wojnarowski – Wójt Gminy Mała Wieś, Pan Jerzy Ostrowski i Albin Dynarek – Radni Gminy Mała Wieś, Pan Wojciech Lewandowski – wiceprezes Płockiego Szkolnego Związku Sportowego, Pani Kalina Cybulska-Filińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Małej Wsi oraz przyjaciele szkoły.

Nasz mały jubileusz to okazja do spojrzenia wstecz.
Na przestrzeni 25 lat w biegach wzięło udział 780 szkół, od roku 2006 rozdano prawie 14 tysięcy drożdżówek, a od roku 2011 wręczono 1120 okolicznościowych koszulek. Rekordową liczbę zawodników odnotowano w 2015 roku i wynosiła 1083 biegaczy.

Jubileuszowe XXV Jesienne Biegi Przełajowe z okazji Dnia Niepodległości, już za nami. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, za zaangażowanie, za wszystkie miłe słowa. Szczególne podziękowania składam nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Podgórzu.

Dziękuję Panu Mariuszowi Bieńkowi – Staroście Płockiemu, Panu Zygmuntowi Wojnarowskiemu – Wójtowi Gminy Mała Wieś, druhom strażakom z OSP w Podgórzu, OSP w Małej Wsi, OSP w Brodach Dużych i OSP w Gałkach Starych, pracownikom Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Małej Wsi, sędziom zawodowym, uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zakrzewie, uczniom z klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie wraz z opiekunem, właścicielom terenów leśnych za ich nieodpłatne użyczenie na potrzeby zawodów.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu zawody zakończyły się sukcesem. Wierząc, że wspólnie możemy dać radość i uśmiech innym… Do zobaczenia za rok.

Zwycięskie drużyny XXV Jesiennych Biegów Przełajowych w Podgórzu

Galeria zdjęć

Iwona Sobótko
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzu