Projekt realizowany przez Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wspólnie z Nieformalną Grupą MASECZKOMANIACY pn. „Uczymy dzieci segregować śmieci” dobiega końca. W ramach projektu odbyły się spotkania z dziećmi i warsztaty ekologiczne oraz przeprowadzony został konkurs ekologiczny, którego tematem było stworzenie makiety punktu selektywnej zbiórki odpadów. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczone zostaną 4 listopada o 15.00 w MultiOsadzie.

Przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi powstał natomiast kolorowy punkt selektywnej zbiórki odpadów i bardzo przystępna tablica edukacyjną. Podsumowaniem działań jest filmik edukacyjny, który Państwu dzisiaj prezentujemy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak iść w ślady Minnie i Mikiego i rzetelnie segregować odpady

Projekt dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” Iwona Marczak i Powiatu Płockiego i  Urząd Gminy Mała Wieś.

Link do filmiku  https://youtu.be/4Rd8BxgB3m4