Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi wspólnie z Wójtem Gminy Mała Wieś zorganizowali w Niedzielę Palmową I Gminny Kiermasz Wielkanocny na parkingu przy SPZOZ w Małej Wsi. Ozdoby i produkty świąteczne zaprezentowały na dedykowanych stosikach Jednostki Gminne, Szkoły, Organizacje oraz Lokalni Twórcy Rękodzieła- łącznie 10 wystawców, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę.
Pomimo wcześniejszych złych zapowiedzi pogoda dopisała, wystawcy również. Nie brakowało także zainteresowanych rękodziełem. Na ustawionych stoiskach kiermaszowych kupić można było wszystko, co kojarzy się ze zbliżającymi świętami. Były świąteczne stroiki, koszyczki, pisanki, kurczaczki, zajączki, kwiatki i wianuszki. Nie zabrakło również Mazurków i Chałeczek do koszyczków Wielkanocnych.

W I Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym udział wzięli:
1. Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi
2. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orszymowie
3. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
4. Jolanta Filipiak
5. Halina Nowacka
6. Zofia Krystek
7. Dzienny Dom Senior+
8. Samorządowe Przedszkole z Odziałem Integracyjnym w Małej Wsi
9. Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie Kościelnym
10. Środowiskowy Dom Samopomocy w Starych Święcicach

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom kiermaszu za udział, a mieszkańcom Gminy Mała Wieś życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Szczególne podziękowania kierujemy również z stronę pracowników Referatu Komunalnego Urzędu Gminy Mała Wieś, którzy od wczesnych godzinnych porannych przygotowali plac i stoiska. DZIĘKUJEMY!

Fotorelacja

Ewa Stefaniak
Dyrektor GCK MultiOsada w Małej Wsi