Dnia 31.08.2023 r. Gmina Mała Wieś zakończyła realizację zadania pn. „Zakup urządzenia do czyszczenia ulic dla Gminy Mała Wieś”. W ramach projektu zakupiono profesjonalne urządzenie do czyszczenia ulic na mokro – maszynę EGHOLM PARK RANGER 2150. Zakupiony sprzęt do czyszczenia ulic na mokro przyspieszy proces sprzątania, umożliwi czyszczenie większej powierzchni w krótszym czasie, ale przede wszystkim zredukuje poziom pyłów zawieszonych w powietrzu, zwłaszcza PM10 i PM2,5.

Profesjonalna zamiatarka dzięki swojej kompaktowej budowie znajdzie zastosowanie przy zamiataniu ulic, dróg dojazdowych i chodników. Urządzenie jest wyposażone w silnik wysokoprężny oraz stały napęd na cztery koła. System szczotek zamiatających z funkcją spryskiwania wraz z kanałem ssawnym idealnie sprawdzi się w trakcie czyszczenia ulic i chodników na mokro na terenie Gminy Mała Wieś. Profesjonalna zamiatarka w stosunku do ręcznego zamiatania ulic wyróżnia się wysoką wydajnością – umożliwia czyszczenie znacznie większej powierzchni w krótszym czasie.

Zamiatarkę dostarczyła firma AGAPIT Sp. z o.o. Sp. j.. Na realizację projektu o wartości 298.890,00 zł Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 200.000,00 zł. Zadanie zostało zrealizowanie w ramach programu pn.: „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”.