1 grudnia 2023 roku Gminne Centrum Kultury MultiOsada w Małej Wsi odwiedziła Ewa Nowak, polska pisarka, pedagog, terapeuta, publicystka, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. W swoim dorobku ma ponad 70 książek dla dzieci i młodzieży. W powieściach porusza tematy bliskie młodemu czytelnikowi: trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, czy też słabość psychiczna. Zadebiutowała w 1997 roku w prasie młodzieżowej w „Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych pt. „100% skuteczności”, a w 2002 roku napisała swoją pierwszą powieść pt. „Wszystko, tylko nie mięta”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV i VI Szkoły Podstawowej im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi, którzy od samego początku z wielką uwagą i zainteresowaniem aktywnie w nim uczestniczyli.

Autorka opowiedziała o swojej twórczości literackiej, najnowszych powieściach, o swoich trudnościach w dzieciństwie, a także życiowych doświadczeniach, z których czerpie inspiracje. Ponadto zdradziła nam tajniki swojego warsztatu pisarskiego oraz zachęcała uczniów, by czytali książki, bo dzięki nim zdobywamy wiedzę o świecie, stajemy się empatyczni, poznajemy świat wartości, umiemy dokonywać trafnych wyborów, zdobywamy przyjaciół oraz dobrze się uczymy. Na koniec spotkania nie zabrakło czasu na pytania uczniów, na które autorka wyczerpująco udzieliła odpowiedzi.

Po bardzo interesującym i humorystycznym spotkaniu można było kupić książki z autografem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Fotorelacja: https://www.facebook.com/MultiOsada/posts/pfbid09eYKGMqRqYDAcCNWHqrERLS84cPxRRxFEX8DP856rB49UhQPEiWoctsQ74QPfqLbl?notif_id=1701767102097116&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif