1 sierpnia o godz. 16.00 spotkaliśmy się w Kościele Parafialnym w Orszymowie, by wspólnie pomodlić się w intencji Powstańców w 79 Rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego. Mszę św. Celebrował ksiądz Grzegorz Jendrzejewski, który w modlitwie wspominał Tych, dzięki którym zawdzięczamy dzisiejsza Wolną Polskę, ich poświęcenie i bohaterstwo.

Po mszy świętej, tuż przed godziną 17.00 Poczty Sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej przy SUR w Małej Wsi, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach Dużych oraz Harcerze 21 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “CARPE DIEM” z Podgórza poprowadziły nas na cmentarz parafialny, by wraz z Dźwiękiem Syren w godz. „W” zatrzymać się przy grobie majora Jana Jaroszka, który swoje ostatnie dni życia poświęcił na walce z bronią w ręku podczas Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” – przez minutę zawyły wszystkie syreny strażackie …a my modlitwą uczciliśmy pamięć Powstańców, którzy stanęli do heroicznej walki o wolność.

Po wspólnej modlitwie nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegację gminną i uczestników spotkania.

W uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Przewodniczący Rady Gminy Mała Wieś Andrzej Pielat, Sekretarz Gminy Mała Wieś Ewelina Kołodziejska, Radny Gminy Mała Wieś Albin Dynarek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MutiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak wraz z pracownikami, Kierownik GOPS w Małej Wsi Marzena Czernicka, Harcerze 21 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej “CARPE DIEM” z Podgórza, Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych przy SUR w Małej Wsi i Brodach Dużych oraz mieszkańcy naszej gminy.

Fotorelacja

 

Autor: Dyrektor Gminnego Centrum Kultury MutiOsada w Małej Wsi Ewa Stefaniak.